Aż 96% Polaków uważa, że opakowań jest za dużo a produkty powinny być pakowane inaczej
W trosce o bezpieczeństwo naszych gości i pracowników, na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego wprowadzono poniższe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas organizacji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL – 6-8 października.
Przed nami ważne wydarzenie - już za 2 godziny ruszamy z CLICK-WATCH-TALK KOMPOZYT-EXPO® - bezpłatnymi spotkaniami online dla branży materiałów kompozytowych.
Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.
Od początku roku sukcesywnie zmieniane są opakowania zapraw, tynków i klejów marki SOLBET. Odświeżona szata graficzna opakowań tworzy wspólny wizerunek produktów chemii budowlanej z elementami murowymi z betonu komórkowego oraz firmowymi materiałami technicznymi. Nowe opakowania zostały wzbogacone o szczegółowe opisy produktów oraz nowy system ich znakowania.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Już za niecałe dwa tygodnie - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations!
Ich dalsze funkcjonowanie nie musi oznaczać tylko ponoszenia kosztów. Gospodarcze wykorzystanie jest coraz częstszą formą ich dalszego zagospodarowania.
Kilka tysięcy zwiedzających, setka wystawców, kilkadziesiąt nowości – tak wyglądały Targi Taropak 2022! Targowi goście mieli okazję wzięcia udziału w kilku wydarzeniach branżowych. Ponadto mogli zwiedzić odbywającą się równolegle ekspozycję Targów Polagra.
Datalogic Group (Grupa Datalogic) jest liderem europejskim i trzecim producentem na świecie czytników kodów kreskowych, przenośnych komputerów do zbierania danych i systemów RFID1. Firma Datalogic oferuje innowacyjne rozwiązania biznesowe, które są wykorz
Od 3 lipca obowiązuje europejska dyrektywa Single Use Plastic (SUP), mająca na celu wycofanie niektórych produktów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Polska, która od 2 lat nie przygotowała się do wdrożenia unijnych przepisów, musi liczyć się z reperkusjami.
Odpady opakowaniowe stanowią potężny problem dla środowiska, a ich ilość rośnie wraz ze wzrostem konsumpcji oraz popularności internetowego handlu. Na walkę z problematycznym plastikiem i odpadami opakowaniowymi z tworzyw sztucznych nakierowanych jest jednak coraz więcej inicjatyw na forum UE i ONZ, w tym m.in. unijna dyrektywa w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR), która ma przybliżyć kraje członkowskie do wdrożenia GOZ, czy porozumienie End Plastic Pollution, sygnowane przez 175 państw świata.
Zachowanie właściwych warunków transportu mięsa i drobiu jest ważne, bowiem znacznie ogranicza ryzyko ich zepsucia lub uszkodzenia.
W tym roku we wrześniu już po raz czwarty Konferencja ROBOTECH we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska zgromadziła osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle. To jedna z najważniejszych konferencji na polskim rynku skoncentrowana na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Dlatego również w tym roku tak licznie, jak i w poprzednich latach, zainteresowani wykorzystaniem robotów w przemyśle spotkali się w nowoczesnym centrum konferencyjnym hotelu Ibis Styles we Wrocławiu.
Nowy numer kwartalnika "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie" (3/2020)