Nie od dziś wiadomo, że dobrze zaprojektowane opakowanie w połączeniu z produktem odpowiedniej jakości, powinno zapewnić sukces handlowy. Zwłaszcza w obecnych czasach, gdy zakupy mają coraz częściej charakter wirtualny, to właśnie opakowanie jest tym, co może nas skutecznie zachęcić do zakupu.
W 2019 roku Unia Europejska wprowadziła zakaz sprzedaży i używania jednorazowych plastikowych produktów. Państwa członkowskie dostały 2 lata na dostosowanie swojego prawodawstwa do nowej tzw. plastikowej dyrektywy. W Polsce trwają intensywne prace nad wprowadzeniem odpowiednich przepisów, mają zacząć obowiązywać od 2023 roku. Jednak nie zakładają one, podobnie jak we Francji zakazu np. pakowania owoców i warzyw w plastik. Dlaczego warto podobne przepisy wprowadzić w naszym kraju? - zastanawia się Grzegorz Łajca, Prezes Zarządu Grupy Akomex.
Właściciele publicznych toalet zazwyczaj zamieniają tradycyjne dozowniki na mydło na dozowniki, które są umieszczane na ścianie lub na blacie. Tego rodzaju rozwiązania są nie tylko o wiele bardziej komfortowe, ale również w dużym stopniu umożliwiają zmniejszenie kosztów i ewentualnych szkód.
Niezależnie od metody przewozu towaru zawsze istnieje ryzyko jego uszkodzenia. Najważniejszym zadaniem jest więc wybranie odpowiednich zabezpieczeń oraz zastosowanie ich w taki sposób, aby przewożone paczki dotarły do miejsca docelowego bezpiecznie – całe i bez jakichkolwiek uszczerbków. Wbrew pozorom, niewiele osób wie, jak tego dokonać i co zrobić, żeby uniknąć zniszczeń.
Od 3 lipca obowiązuje europejska dyrektywa Single Use Plastic (SUP), mająca na celu wycofanie niektórych produktów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Polska, która od 2 lat nie przygotowała się do wdrożenia unijnych przepisów, musi liczyć się z reperkusjami.
W świecie idealnym wszystkie opakowania byłyby przetwarzane na produkty które można wykorzystać powtórnie. W rzeczywistości jednak na to, na ile opakowanie nadaje się do recyklingu, wpływa mnóstwo czynników: materiał, wielkość, konstrukcja, etykiety, ale też możliwość prowadzenia skutecznej zbiórki i sortowania odpadów na danym terenie. W gąszczu tej wiedzy producentom opakowań pomagają poruszać się wytyczne i certyfikaty wyspecjalizowanych organizacji.
Brother prezentuje nową serię kompaktowych nabiurkowych drukarek TD-4T, które wspierają technologię RFID wykorzystywaną m.in. do identyfikacji, monitorowania i zabezpieczeń.
Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań. Nagrodzone zostały 4 zgłoszenia.
W konkursie międzynarodowym organizowanym przez METSA BOARD zajęliśmy III miejsce.
Jeden szczegół, a znaczy tak wiele – mowa tutaj o w pełni nadających się do recyklingu, elastycznych profilach opakowaniowych ProFoam od Thermaflex. Ich głównym przeznaczeniem jest dokładne zabezpieczenie produktów podczas przechowywania i/lub transportu. Profile opakowaniowe Thermaflex z pianki polietylenowej, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu efektywnej ochrony, idealnie tłumią drgania i osłaniają towar podczas upadku.
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
Najnowsza linia technologiczna do produkcji napojów w puszkach w zakładzie PepsiCo w Michrowie już działa na pełnych obrotach.
Firma ML Polyolefins, producent recyklatów PP, zaprezentowała nowe portfolio produktów, dostosowując swoją ofertę do oczekiwań klientów i grupując swoje tworzywa według sposobu przetwórstwa. Przygotowując nową ofertę, ML uzupełnia gamę tworzyw o premierowe materiały do wtrysku.
Firma Knauf Industries Polska, największy na świecie przetwórca polistyrenu, renegocjowała dotychczasową umowę najmu, powiększając wynajmowaną powierzchnię magazynowo-biurową w Panattoni Park Wrocław II do 18.000 mkw. W negocjacjach warunków umowy najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.
Serdecznie zapraszamy do udziału w 11. Konferencji Paliwa z Odpadów, która odbędzie się w dniach 8 – 9 czerwca 2021 r. w formule hybrydowej. W tym roku spotkamy się w formie stacjonarnej w Wiśle oraz online.