Targi Ekotech odbyły się równoległe z targami Enex oraz 4Insulation. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły do Kielc ponad 170 Wystawców.
Merytoryczne spotkania i konferencje, najnowsze rozwiązania branżowe, premiery produktowe, wyjątkowe jubileusze, specjalni goście oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – te i mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości dwudniowych targów Ekotech.
Wielkimi krokami zbliżają się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Poprzednia, a za razem jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów.
Już po raz czternasty Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A, przy wsparciu merytorycznym Akademii Wiedzy Środowiskowej, organizuje konferencję dotyczącą logistyki odzysku. W tym roku zostaną podjęte również tematy związane z raportowaniem ESG, aby już teraz firmy z sektora MŚP przygotować do wymogów, które niebawem będą ich codziennością. Konferencja odbędzie się w dniach 16 – 17 IX 2024 roku w siedzibie Teatru Bohema House, przy ul. Smugowej 46A w Warszawie.
Aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie jest imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne! Przed nami kolejny dzień spotkania branży.
Usługi, rozwiązania i technologie, które przez najbliższy czas będą wyznaczały trendy w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej zaprezentowali wystawcy podczas POLECO. Przez trzy dni targów ponad 5000 uczestników miało doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz relacji biznesowych, a także do udziału w merytorycznych konferencjach i debatach.
Nowe regulacje, takie jak system kaucyjny czy rozporządzenie PPWR, będą istotnie wpływać na przedsiębiorców z branży tworzyw sztucznych. Jak poradzić sobie z rosnącymi kosztami i oczekiwaniami rynku w zakresie zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie pozostać konkurencyjnym?
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
W obliczu wyzwań, branża tworzyw sztucznych rozwija się i na poziomie globalnym, i w Polsce, która jest liderem przetwórstwa w Europie Środkowo-Wschodniej. Rośnie wartość rynku, zwiększane są inwestycje w innowacyjne technologie. Areną prezentacji światowych rozwiązań będą majowe targi Plastpol w Kielcach. Wydarzenie, stając się coraz bardziej międzynarodowe, odegra istotną rolę w tworzeniu nowych biznesów.
PLASTPOL to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie, a także liczące się na świecie forum innowacji i międzynarodowej wymiany doświadczeń. Tegoroczna edycja targów odbędzie się w dniach 20–23 maja 2025 roku w Targach Kielce, zamieniając siedem hal wystawienniczych w tętniącą życiem, nowoczesną „fabrykę” możliwości. Bilety już dostępna na plastpol.com
Jak podaje raport Circular Voice aż 60 proc. badanych Polaków wyraziło gotowość do zmiany swoich nawyków, w celu zmniejszenia wpływu na klimat. Również 59 proc. respondentów zgadza się, że należy zakazać tworzenia produktów, których nie można poddać recyklingowi. Jednakże, aby podejmować świadome decyzje w tej kwestii, niezbędna jest odpowiednia edukacja już od najmłodszych lat. Dlatego też, eksperci ze Stena Recycling i Fundacji Zaczytani.org przygotowali wspólny projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych.
Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.
Papier jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów na świecie – od biurowych dokumentów, przez opakowania, po gazety i książki. Kiedy już spełni swoje zadanie, może trafić na wysypisko, do spalarni lub – co jest najkorzystniejsze dla środowiska – do recyklingu. Ale co właściwie powstaje z makulatury, gdy trafia ona do przetwarzania? Jak wygląda proces przemiany papieru i jak jego jakość zmienia się z każdym cyklem recyklingu?
Targi POLECO to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów ochrony klimatu. To w Poznaniu rozpoczyna się transfer wiedzy oraz innowacji do branży komunalnej. Tegoroczna edycja jeszcze precyzyjniej trafi w potrzeby samorządów i przemysłu szukającego innowacji z zakresu ochrony środowiska.
Już tylko tydzień pozostał do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.