Plast Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, kolejny raz wyszedł naprzeciw potrzebom producentów z branży spożywczej i lekkiej chemii gospodarczej czy ogrodowej. Właśnie wprowadził do swojej oferty nowości: wiaderka o pojemności 2,8 l i 4,4 l. Powstały one w efekcie złożonego procesu projektowania, poprzedzonego wnikliwymi obserwacjami rynku i analizą trendów.
Grupa Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie, otworzyła pod Warszawą nowe centrum magazynowo - logistyczne o powierzchni ponad 3,8 tys. m2. Jest to doskonała oferta logistyczna dla klientów z centralnej części Polski.
Olivia Centre jest pierwszym w Polsce centrum biznesowym, w którym wdrażany jest pilotażowy projekt jednego z największych producentów ręczników papierowych na świecie. Tork Paper Cycle to innowacyjny projekt, w ramach którego utylizowane dotychczas ręczniki papierowe ponownie trafiają do użytku.
W dniach 26-28 maja 2021 na terenie Ptak Warsaw Expo będą miały miejsce dwie imprezy targowe: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań - Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych - Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą niepowtarzalną okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi zapewnią różnokierunkowy, a przy tym kompleksowy rozwój przedsiębiorstwa.
SPPES – Stowarzyszenie Polskich Producentów Etykiet Samoprzylepnych zostało patronem medialnym 5. Targów Reklamy i Poligrafii. Członkowie Stowarzyszenia moją skorzystać ze specjalnej oferty na powierzchnię wystawienniczą oraz działań redakcyjnych na łamach OOH magazine.
W czasach, gdy coraz więcej zależy od opakowania produktu, jego jakości i funkcjonalności - na które tak zwracają uwagę współcześni konsumenci – przed producentami oraz osobami decyzyjnymi w obszarze opakowań stoi niemałe wyzwanie.
W wysoce konkurencyjnym środowisku produkcyjnym, w którym coraz więcej producentów wdraża zasady lean manufacturing, a rosnąca grupa klientów preferuje dostawy just-in-time, zmiana podejścia do procesów logistycznych i zwiększenie zainteresowania intralogistyką – z założenia zapewniającą sprawniejszy przepływ materiałów i mającej znaczący wpływ na obniżenie całościowych kosztów działania firmy – staje się priorytetem wielu przedsiębiorstw.
Problem odpadów to temat od dawna podejmowany w Unii Europejskiej. O tym jak skomplikowane jest to wyzwanie mówi Sekretarz Generalny FEAD Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Odpadami Paolo Campanella, który we wrześniu będzie gościem specjalnym tegorocznej XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku.
Zrzeszenie GEPPIA promuje innowacje francuskich producentów urządzeń i maszyn pakujących obecnych na targach INTERPACK 2011 Düsseldorf, 12 - 15 maja 2011 – Hala 6, stoisko D10-13 W tegorocznych targach INTERPACK, które odbędą się w D...
Ekoprojektowanie już tu jest! – Klienci Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań SA – organizacji działającej na polskim rynku od 2002 roku i obsługująca najwięcej przedsiębiorców w Polsce – zgodnie deklarują że opłaty odprowadzane do Eko Cyklu zmotywowały ich do podjęcia szeregu zmian w zakresie projektowania opakowań i logistyki odzysku w celu redukcji kosztów ale też zarobkowania na surowcach i ich sprawnych przepływach
Gdy zapytamy konsumentów i producentów o opakowanie idealne pod względem wpływu na środowisko, usłyszymy zupełnie różne odpowiedzi. Pewne jest jedno - temat nie jest tak prosty jak się wydaje.
Na tegorocznych targach FMB skupiających dostawców z dziedziny inżynierii mechanicznej, rozpoczynających się 5. listopada 2014 w Bad Salzuflen Exhibition Centre, szczególnie licznie będą reprezentowane firmy specjalizujące się w zakresie technologii pomiarów i testowania.
Możliwość znakowania i śledzenia wyrobów w całym łańcuchu dostaw jest coraz bardziej doceniana nie tylko przez specjalistów ds. logistyki, producentów i integratorów systemów, ale także przez ich klientów i partnerów. Rosnące zainteresowanie jest wynikiem zapewniania przez systemy znakowania bezpieczeństwa odbiorców końcowych i konsumentów, gwarancji odpowiedniej jakość wyrobu oraz możliwości błyskawicznego wycofania wyrobu z runku w przypadku jakichkolwiek niezgodności z wymaganiami.
W tym roku Polacy na napoje bezalkoholowe wydadzą 13,8 mld zł - czyli o 500 mln zł więcej niż rok wcześniej. Za 4 lata na wydatki na napoje mają wzrosnąć do 15,7 mld zł. Wraz z producentami napojów, zyskują także firmy wytwarzające opakowania.
Polska jest ważnym producentem opakowań, a branża od lat utrzymywała niskie zadłużenie w stosunku do wielkości swojego sektora. Przez pierwszy rok pandemii zdołała zachować dobrą kondycję finansową, jednak następny rok przyniósł już oznaki lekkiego pogorszenia. Długi producentów wzrosły o 13,6 proc. r/r, do kwoty 56 mln zł – podaje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej. W najbliższym czasie wytwórców opakowań czekają kolejne wyzwania, jak drożejące surowce czy konieczność inwestycji w ekologiczne linie produkcyjne.