W dziewiątym, dorocznym rankingu Perły Polskiej Gospodarki, który organizuje magazyn Polish Market we współpracy z Instutem Nauk Ekonomicznych PAN, nasza firma została sklasyfikowana na wysokiej, 20 pozycji wśród 80 przedsiębiorstw, które zostały uznane za Wielkie Perły roku 2011.
Zostaliśmy wyróżnieni przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 i XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020.
Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13). Planowana jest także transmisja online w czasie rzeczywistym.
Targi TAROPAK to wyspecjalizowane i kompleksowe wydarzenie, dedykowane wszystkim gałęziom gospodarki, które w codziennej działalności wykorzystują opakowania. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich spotykają się przedstawiciele branż: spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, meblarskiej, motoryzacyjnej, ogrodniczej i wielu innych.
16 stycznia w Stalowej Woli odbyła się Polska Wystawa Gospodarcza, której głównym gościem był prezydent RP Andrzej Duda. To wyjątkowe przedsięwzięcie wystawiennicze, nawiązujące do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które odbywały się we Lwowie, Krakowie, a ostatnia w 1929 roku w Poznaniu, powstało z inicjatywy Prezydenta, jako wyraz uznania dla dorobku najlepszych polskich przedsiębiorstw oraz ich wkładu w rozwój polskiej gospodarki. Blisko 70 firm z całego kraju prezentowało w Stalowej Woli swoje produkty i usługi, które wyróżniają się innowacyjnością, nowoczesnymi rozwiązanymi, ale również nawiązują do tradycji polskich producentów.
W 2025 roku na polskim rynku zaostrzyły się przepisy dotyczące zarządzania opakowaniami. Priorytetem stało się wdrażanie zasad gospodarki cyrkularnej, a obowiązujący od 2028 roku model rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nałoży na firmy dodatkowe wymagania w zakresie pełnej transparentności działań oraz zabezpieczenia finansowego zobowiązań środowiskowych.
W dniach 24–26 września, podczas Targów TAROPAK 2025, Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się miejscem spotkań polskiej branży opakowaniowej. Wydarzenie, organizowane równolegle z Targami POLAGRA, przyciąga producentów, dostawców i użytkowników opakowań z różnych sektorów przemysłu – od spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego, po motoryzację, meblarstwo i e-commerce.
Jak wynika z raportu „Global Deposit Book” przygotowanego przez organizację Reloop Platform, systemy kaucyjne działające w Europie osiągają poziomy zwrotu opakowań przekraczające nawet 90%. Jednocześnie wygoda oddawania opakowań staje się jednym z czynników wpływających na wybór miejsca codziennych zakupów. To wyraźny sygnał, że system kaucyjny coraz mocniej oddziałuje nie tylko na obszar gospodarki odpadami, ale również na konkurencyjność handlu detalicznego.
225 000 sztuk – tyle standardowych, tekturowych skarbonek wyprodukowała Stora Enso na 30. Finał WOŚP, który dedykowany jest dziecięcej okulistyce.
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce to jeden z najbardziej znaczących kroków legislacyjnych w obszarze gospodarki odpadami w ostatnich latach. Nowe regulacje, które zaczną obowiązywać od października 2025 roku, stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby w zakresie ochrony środowiska i realizacji unijnych celów recyklingowych. Jednocześnie niosą ze sobą istotne konsekwencje dla sektora handlowego, zwłaszcza dla właścicieli sklepów detalicznych.
System kaucyjny w krótkim czasie stał się jednym z najważniejszych tematów w branży handlowej. Z jednej strony wprowadził konieczność dostosowania się do nowych regulacji i procesów logistycznych, z drugiej – otworzył przestrzeń na technologiczne innowacje i bardziej zrównoważone podejście do gospodarki opakowaniami. Dla wielu detalistów, zwłaszcza tych prowadzących mniejsze sklepy, kluczowym pytaniem okazuje się wybór metody zbiórki manualnej czy z wykorzystaniem automatów RVM (Reverse Vending Machine).
Branża komunalna co roku spotykała się w Kielcach podczas targów Ekotech. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzeń do zmiany planów. Targi zostały przeniesione na następny rok, ale organizatorzy przygotowują szereg aktywności zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. Ekotech on-line odbędzie się 29 kwietnia.
Już 26 i 27 lutego - XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.
1 października 2025 roku polski rynek detaliczny wkroczył w nową epokę - od tego dnia zaczął obowiązywać system kaucyjny, który od miesięcy był przedmiotem dyskusji w branży i wśród konsumentów. Z jednej strony to rozwiązanie powszechnie postrzegane jako krok milowy w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym, z drugiej - ogromne wyzwanie organizacyjne i finansowe, szczególnie dla mniejszych punktów handlowych.