Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
Merytoryczne konferencje i techniczne warsztaty, specjalne branżowe strefy, pokazy nowych maszyn i robotów – to wszystko czekać będzie na gości targowych w dniach 26-28 września podczas Targów Taropak. Warto przyjechać do Poznania!
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
Do polskich konsumentów, oprócz zamówionych produktów, ze względu na zbyt duże opakowania, dostarczanych jest ponad 40 milionów m3 powietrza – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie DS Smith.
Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań, znalazła się pierwsza w branży pięciotonerowa drukarka od Oki ES9541.
Złoty Medal MTP to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od ponad 30 lat. Do konkursu o tę nagrodę rocznie startuje kilkaset produktów, które podawane są krytycznej ocenie ekspertów. Merytorycznej weryfikacji poddawane są m.in. innowacyjność rozwiązań, estetyka, ergonomia czy bezpieczeństwo dla środowiska.
Wyobraź sobie, że znajdujesz się w sklepie spożywczym i stoisz przed półką, z której „krzyczą do Ciebie” opakowania na mięso, a Ty szukasz wędliny na kanapki. Na jednej z nich dostrzegasz żywy kolor, który od razu przyciąga wzrok, podczas gdy na innej dominują stonowane barwy i minimalistyczny design. Które opakowanie przyciągnie Cię bardziej? Choć cena czy skład to ważne czynniki, pierwsza reakcja często wynika z tego, co widzisz. To właśnie opakowanie – jego estetyka, kolorystyka i sposób, w jaki jest zaprezentowane – decyduje, czy sięgniesz po dany produkt. Właśnie dlatego projektowanie graficzne opakowań to nie tylko kwestia ochrony towaru, ale także kluczowy element wpływający na decyzję konsumenta.
Już po raz trzeci profesjonalne jury wręczy prestiżowe wyróżnienie jakim jest Złoty Medal Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań. Wystawcy targów reklamy i poligrafii mogą zgłaszać innowacyjne produkty, maszyny i oprogramowania, jakie będą prezentować podczas wydarzenia.
Z nowelizacji ustawy o elektromobilności wynika, że udział pojazdów niskoemisyjnych we flocie użytkowanej przez JST powinien wynosić co najmniej 10 procent. Jak samorządy mają przygotować się do tych wytycznych? Czy podmioty, które na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego wykonują zadania publiczne, są już gotowe na spełnienie ustawowych zapisów?
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdecydowało się w 2021 roku wprowadzić nowelizacje do ustaw dotyczących gospodarki odpadami w Polsce. Mówiąc „własne śmieci” coraz mniej mówimy w kontekście nas samych, a coraz bardziej mając na myśli społeczność, na przykład sąsiedzką.
Podczas wrześniowych targów przeprowadzony zostanie konkurs o Złoty Medal. Wystawcy Festiwalu mogą zgłaszać innowacyjne produkty, maszyny i oprogramowania jakie będą prezentować podczas Festiwalu.
Zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy branży oraz bogaty program wydarzeń odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynku, co roku przyciągają na targi POLECO wystawców i zwiedzających z Polski i zagranicy. Sektor ochrony klimatu czeka na targi w Poznaniu, które w tym roku odbędą się w terminie 19-21 października.
Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań. Nagrodzone zostały 4 zgłoszenia.
Targi Taropak to jedne z najbardziej rozpoznawalnych targów opakowaniowych w Polsce. Od lat wydarzenie przyciąga setki wystawców i tysiące zwiedzających. W 2022 roku Targi Taropak odbędą się w dniach 26-28 września. Dowiedz się więcej na temat tegorocznej edycji wydarzenia.
Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas V Targów Reklamy i Poligrafii Reklamowej. Nagrodzonych zostało 8 zgłoszeń.