Serdecznie zapraszamy na 25. edycję Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, który odbędzie się w dn. 12 – 13 października 2021 r. w formie hybrydowej - w Poznaniu oraz online.
Z nowelizacji ustawy o elektromobilności wynika, że udział pojazdów niskoemisyjnych we flocie użytkowanej przez JST powinien wynosić co najmniej 10 procent. Jak samorządy mają przygotować się do tych wytycznych? Czy podmioty, które na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego wykonują zadania publiczne, są już gotowe na spełnienie ustawowych zapisów?
Zróżnicowana ekspozycja, którą tworzą kluczowe firmy branży oraz bogaty program wydarzeń odpowiadający aktualnym wyzwaniom rynku, co roku przyciągają na targi POLECO wystawców i zwiedzających z Polski i zagranicy. Sektor ochrony klimatu czeka na targi w Poznaniu, które w tym roku odbędą się w terminie 19-21 października.
Międzynarodowy Kongres ENVICON jest z pewnością jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń obejmujących zagadnienia branży ochrony środowiska. Od lat gromadzi ekspertów, przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw komunalnych działających w tym obszarze oraz organizacje branżowe. Kongres gości także silną reprezentację przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej i świata nauki.
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
Dzień Ziemi to dobra okazja do zastanowienia się przez przedsiębiorców, jakie realne działania mogą wdrożyć do codziennego życia biznesu, aby mieć wpływ na ochronę środowiska.
Najnowsze dane wskazują, że ślady mikroplastiku obecne są na fińskim obszarze Saamów, uznawanym dotąd za tereny dziewicze – w jeziorze Inari, rzece Näätämö i fiordzie Neiden. Wcześniej odnaleziono mikroplastik także na Mount Everest oraz w Rowie Mariańskim. Amerykańscy naukowcy potwierdzili także, że nawet owoce morza nie są wolne od mikroplastiku – nowe badania wykazały jego ślady w 180 z 182 analizowanych próbek. Misją waterdrop® jest eliminacja plastiku jednorazowego użycia – do tej pory marka przyczyniła się do zaoszczędzenia ponad 28,8 mln plastikowych butelek.
Z okazji Światowego Dnia Środowiska 5 czerwca w przestrzeni publicznej Wrocławia pojawią się animatorzy z kolorowymi plecakami, którzy będą zachęcać mieszkańców do recyklingu puszek po napojach. Specjalne plecaki posłużą animatorom do zbiórki puszek. Podczas wydarzenia przeprowadzona będzie również ankieta świadomości na temat recyklingu.
Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.
Już 26 i 27 lutego - XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Polska przygotowuje się do wprowadzenia systemu kaucyjnego, który jest odpowiedzią na dyrektywę Unii Europejskiej – Single Use Plastic (SUP) czyli tzw. „dyrektywę plastikową”.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.
Już tylko tydzień pozostał do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Konferencja EkoSfera to cztery eksperckie debaty na temat większości aktualnych wyzwań, przed którymi stoi Polska. To wyjątkowe miejsce spotkań liderów, w którym uczestnicy zapoznają się z trendami kształtującymi przyszłość sektora ochrony klimatu i środowiska.
Wielkimi krokami zbliżają się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Poprzednia, a za razem jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów.