Już w dniach 20–22 maja 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się największe wydarzenie dla branży spożywczej w Polsce - Warsaw Food Expo.
Od 2002 r. Polska Izba Ekologii z sukcesem organizuje Konkurs EKOLAURY, promując najefektywniejsze i ekoinnowacyjne działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych, samorządów, uczelni oraz instytutów.
Sezon letni, ze względu na wysokie temperatury, nie jest łatwym okresem w branży logistycznej. Tym, którzy w tym czasie zastanawiają się, jak zapakować przesyłkę, by jej zawartość wytrzymała upał, przyda się kilka fachowych wskazówek.
Z przyjemnością informujemy, że Rada Polskiej Izby Ekologii ogłosiła 23. edycję Konkursu „EKOLAURY PIE 2024”.
W czerwcu 2026 roku branża farmaceutyczna, kosmetyczna i suplementów diety spotka się ponownie w Warszawie podczas VII edycji Targów PCI Days.
Podczas walnego zgromadzenia Izby, które odbyło się online 29 maja, dr Andrzej Mochoń został wybrany na kolejną kadencję wiceprezesa rady PIPT.
W dniach 9–11 września 2025 roku Ptak Warsaw Expo stało się centrum polskiej poligrafii. Targi Print Tech potwierdziły swoją pozycję największego wydarzenia branżowego w kraju, gromadząc tysiące profesjonalistów i pasjonatów druku. Atmosfera była wyjątkowa – pełna energii, rozmów, premier i inspirujących spotkań. Branża pokazała, że w erze cyfryzacji i mediów elektronicznych druk nie tylko zachowuje swoją rolę, ale też dynamicznie się rozwija i wchodzi na nowe obszary zastosowań.
Stowarzyszenie POLSKA ARMATURA PRZEMYSŁOWA zaprasza na IV Kongres Armatury Przemysłowej, który odbędzie się w dniach 05-06 października 2022 roku w Targach KIELCE.
Wraz z nadchodzącym w Polsce systemem kaucyjnym branża logistyczna i retailowa staje przed nowymi wyzwaniami. Sklepy i centra przeładunkowe będą musiały tymczasowo magazynować ogromne ilości pustych butelek PET oraz puszek zwracanych przez konsumentów.
Stowarzyszenie POLSKA ARMATURA PRZEMYSŁOWA zaprasza na IV Kongres Armatury Przemysłowej, który odbędzie się w dniach 05-06 października 2022 roku w Targach KIELCE.
Butelki PET są najpopularniejszymi opakowaniami wykorzystywanymi w przemyśle napojowym.
Grupa Utz jest globalnie działającym producentem rozwiązań w zakresie opracowywania, produkcji i dystrybucji plastikowych systemów opakowań wielokrotnego użytku do transportu, magazynowania i intralogistyki, a także części technicznych do zastosowań profesjonalnych. Wizją Utz jest być wiodącym producentem pojemników plastikowych, palet i części technicznych wykonanych z tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu.
Pod Lublinem powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 roku, aby zoptymalizować recykling plastików. Przy projekcie pracuje Arup, firma specjalizująca się w zrównoważonej inżynierii, która współtworzyła takie obiekty, jak zakład PepsiCo pod Środą Śląską, nowy browar Carlsberg w Hamburgu czy fabryka Toyoty w tureckim Adapazari.
Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.
Program Konferencji Polskiej Izby Ekologii*pn. Gospodarka odpadami w wymiarze termicznego przekształcania i wyzwań w obszarze odpadów opakowaniowych