ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.
Ochrona środowiska i wymierne korzyści finansowe zachęcają firmy z branży opakowaniowej do podążania w kierunku zeroemisyjności – wynika z obserwacji stowarzyszenia Natureef, które zrzesza liderów z branży opakowaniowej, recyklingu oraz produkcji żywności.
Nadchodzi prawdziwa rewolucja legislacyjna w zakresie plastiku! Rzeczywistość biznesową zmieni nie tylko rozporządzenie UE w zakresie opakowań i odpadów opakowaniowych, ale również nadchodzące rozwiązania globalne – do końca 2024 roku powstanie pierwszy, prawnie wiążący dokument dot. zanieczyszczenia plastikiem, którego rangę porównuje się do Porozumienia Paryskiego.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Międzynarodowy Kongres ENVICON jest z pewnością jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń obejmujących zagadnienia branży ochrony środowiska. Od lat gromadzi ekspertów, przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw komunalnych działających w tym obszarze oraz organizacje branżowe. Kongres gości także silną reprezentację przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej i świata nauki.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
Podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO, które zgromadzą w tym roku ponad 150 wystawców z dziewięciu krajów, Bank Gospodarstwa Krajowego prezentować będzie Ideę 3W. Do tej inicjatywy dołączyło już 26 partnerów biznesowych oraz 12 podmiotów naukowych skupionych wokół Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W. Ale to tylko jedno z wielu interesujących wydarzeń, które będą towarzyszyły targom POLECO w tym roku.
Czy puste butelki PET turlają się tylko po miejskich skwerach i leśnych parkingach? Niestety, plastikowe opakowania są również tym rodzajem odpadów, których najwięcej pływa w morzach i oceanach. Zdaniem ekspertów, sytuację może poprawić kaucyjny system zbiórki opakowań, m.in. plastikowych.
Już 26 i 27 lutego - XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Innowacyjna platforma internetowa i najnowsze modele rozdrabniaczy przemysłowych dla branży gospodarki odpadami, urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję do recyklingu, inteligentny kosz na śmieci, pojazdy do branży komunalnej, a także nowy model Ekozgniatarki – to tylko część nowoczesnych rozwiązań zaprezentowanych już od 8 do 9 marca podczas 23. edycji Targów Ekotech w Targach Kielce. W tym samym czasie odbędą się jubileuszowe Targi Enex.
Wielkimi krokami zbliżają się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Poprzednia, a za razem jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów.
Już tylko tydzień pozostał do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
23. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON Environment odbędzie się w terminie 10-11 października br. przy Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. Podczas dwudziestej trzeciej edycji tego najważniejszego wydarzenia w branży ochrony środowiska głos zabiorą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Z nowelizacji ustawy o elektromobilności wynika, że udział pojazdów niskoemisyjnych we flocie użytkowanej przez JST powinien wynosić co najmniej 10 procent. Jak samorządy mają przygotować się do tych wytycznych? Czy podmioty, które na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego wykonują zadania publiczne, są już gotowe na spełnienie ustawowych zapisów?
Dzień Ziemi to dobra okazja do zastanowienia się przez przedsiębiorców, jakie realne działania mogą wdrożyć do codziennego życia biznesu, aby mieć wpływ na ochronę środowiska.