4-tego marca br. Printpack został uhonorowany nagrodami przyznawanymi przez amerykańskie stowarzyszenie Flexible Packaging Association. Firma doceniona została za najwyższą jakość druku oraz troskę o rozwój zrównoważony.
Innowacyjne, użyteczne, a do tego przyjazne środowisku – takie powinny być nowoczesne puszki według firmy Ball Packaging Europe, jednego z największych producentów opakowań do napojów w Europie.
Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast - Box SA zacieśnia współpracę z PPG Industries – czołowym, globalnym dostawcą powłok lakierniczych, farb i chemikaliów w 21 krajach na świecie. Słupska spółka będzie nie tylko kontynuować produkcję okrągłych i prostokątnych wiader o pojemności od 3 do 18L do wszystkich 4 zakładów PPG Industries w Polsce, ale i ma szansę szeroko zaistnieć na rynku europejskim jako dostawca opakowań dla produktów marki PPG Industries do zakładów, zlokalizowanych poza Polską.
Na liście wystawców jest blisko 700 firm z 32 krajów z całego świata, a w programie targów szereg spotkań branżowych. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL to najlepsze miejsce w tej części Europy, gdzie można zobaczyć najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wystawa jest najbardziej międzynarodowymi targami w Polsce. Odwiedza ją co roku 17 tysięcy specjalistów.
W tegorocznej XI edycji Konferencji Środowiskowej Interzero, która odbędzie się w dniach 18-20 września 2024, uczestnicy staną przed szansą do pozyskania cennej i aktualnej wiedzy z zakresu ochrony środowiska.
Rozwiązania Ishida w zakresie urządzeń kontrolnych i kontroli jakości, pomagają zapewnić najwyższe standardy marki Soto. Wiodący, niemiecki producent organicznej wegetariańskiej żywności zdecydował się na maszyny od japońskiego dostawcy.
Produkcja puszek kwitnie mimo kryzysu gospodarczego
2010 okazał się dobrym rokiem dla polskiego oddziału Ball Packaging Europe: firma odnotowała znaczne sukcesy związane z osiągnięciem ambitnie założonych celów zrównoważonego rozwoju. W latach 2009-2010 Ball zainwestował w polskiej fabryce ponad 400 tysięcy euro w ochronę środowiska. Od roku 2005 producent puszek do napojów zmniejszył zużycie energii o 22%; w 2010 roku 55% wszystkich odpadów produkcyjnych zostało poddane recyklingowi lub ponownie użyte, a puszki produkowane w Radomsku są do 20% lżejsze niż te z roku 1992.
„Zdrowo w szkle” to kampania edukacyjna, będąca wspólnym przedsięwzięciem firmy ZUH Robico, oferującej Zimne Mleko w szklanej butelce, oraz O-I, największego na świecie dostawcy opakowań szklanych. Celem kampanii jest uświadomienie zarówno konsumentom jak i producentom, walorów zdrowotnych i smakowych produktów żywnościowych w opakowaniach szklanych, a także ich pozytywnego wpływu na środowisko naturalne.
Zakończyła się prywatna emisja akcji spółki BIOERG S.A. W emisji akcji serii D spółka zaoferowała inwestorom 1 milion akcji w cenie emisyjnej 40 groszy.
Opakowania są podstawą racjonalnego i oszczędnego transportu towarów. Opróżnione bywają jednak problemem, piętrzą się w stosach, zabierają cenną przestrzeń i angażują kosztowny personel. Spoglądając na zużyte opakowania jak na brakujące ogniowo łańcucha recyklingu, możemy dostrzec w nim wartościowy surowiec wtórny.
Zapotrzebowanie na automatyzację procesów kontrolnych poprzez zastosowanie systemów wizyjnych rośnie, a najlepsze czasy zdają się dopiero nadchodzić. Dowodzą tego choćby wyniki raportu przygotowanego przez Allied Market Research. Według niego, w najbliższych latach rynek maszynowych systemów wizyjnych będzie rosnąć średnio o 11,3%, - do 74,9 mld USD w 2027. Jednak już dzisiaj firmy bardzo chętnie inwestują w systemy wizyjne. Dlaczego to robią? Oto 4 główne powody.
Z ogromną satysfakcją patrzymy na zakończoną VI edycję Targów Pharma & Cosmetic Industry Trade Fair, która odbyła się w dniach 11-13 czerwca 2025 roku w EXPO XXI w Warszawie. Jako Patron wydarzenia mamy zaszczyt wspierać inicjatywę, która z każdą kolejną edycją jeszcze silniej integruje środowisko farmaceutyczne, kosmetyczne i sektor suplementów diety.
Cyberbezpieczeństwo zakładów komunalnych, system kaucyjny, gospodarka odpadami, biogazownie, recykling i zielona transformacja – to kluczowe tematy POLECO 2026. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska odbędą się 6-8 października 2026 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.