W oparciu o wstępne dane statystyczne targów jakimi dysponują Polska Izba Przemysłu Targowego oraz CENTREX – audytor tych danych, można stwierdzić, że targi w Polsce pozostają ważnym instrumentem marketingu i komunikacji biznesowej.
W Polsce wciąż produkuje się mnóstwo śmieci, a dzikie wysypiska i pożary składowisk regularnie pojawiają się w mediach. Powinno jednak cieszyć, że rosną statystyki recyklingu – przyczyniają się do tego m. in. polskie start-upy.
Z chusteczek nawilżanych korzystają przede wszystkim wszyscy rodzice małych dzieci, ale mają one tyle zastosowań, że przydadzą się w każdym domu.
Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.
Zapraszamy Państwa do udziału w 17. edycji Konferencji Termiczne przekształcanie odpadów, która odbędzie się w dniach 24-25 listopada w hotelu Apart Hotel Uniejów (ul. Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa 1, 99-210 Uniejów).
Gospodarka o obiegu zamkniętym jest koncepcją gospodarczą, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu, zaczynając od jego projektowania, poprzez produkcję, konsumpcję, zbieranie odpadów, aż do ich zagospodarowania. Ministerstwo Klimatu i Środowiska nagrodziło produkty zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju i racjonalnego wykorzystania zasobów przyrodniczych.
Sztućce są nieodzownym elementem każdej imprezy, na której pojawiają się jakieś posiłki.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Już za niecałe dwa tygodnie - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations!
Właściwa organizacja przestrzeni magazynowej - ułatwiająca zachowanie porządku w miejscu przechowywania towaru - nie tylko wpływa na jakość i wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników i składowanych produktów.
Kilka tysięcy zwiedzających, setka wystawców, kilkadziesiąt nowości – tak wyglądały Targi Taropak 2022! Targowi goście mieli okazję wzięcia udziału w kilku wydarzeniach branżowych. Ponadto mogli zwiedzić odbywającą się równolegle ekspozycję Targów Polagra.
Mamy laureatkę piątej edycji konkursu dla młodych projektantów „Young Design” – Katarzyna Koprowska z Wrocławia, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu przekonała jury swoim największym potencjałem biznesowym.
5 bloków tematycznych, kilkunastu ekspertów z branży materiałów kompozytowych, dwa dni wirtualnych rozmów oraz fachowej wiedzy – tak zapowiada się konferencja organizowana kolejny raz przez Targi w Krakowie, Polski Klaster Technologii Kompozytowych i Politechnikę Warszawską, a to wszystko pod patronatem Komitetu Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Polskiej Akademii Nauk. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 marca 2021.
Firma podsumowuje najnowsze inicjatywy oraz efekty działań, których celem jest przyszłość bez odpadów
Skrzynki oraz pojemniki sztamplowalno-gniazdowe, które ma w swojej ofercie marka bekuplast, to seria produktów określanych jako “2 w 1”.