Jednym z wyzwań dla polskiej gospodarki staje się konieczność odchodzenia od wysokoemisyjnych źródeł energii i coraz ostrzejsza polityka klimatyczna Unii Europejskiej, do której Polska będzie musiała się dostosować. Oba te wyzwania można połączyć, a środkiem do celu może być budowanie innowacyjnej, neutralnej klimatycznie gospodarki.
bekuplast oferuje teraz swoje produkty w sposób neutralny dla węgla.
Jak podaje raport Circular Voice aż 60 proc. badanych Polaków wyraziło gotowość do zmiany swoich nawyków, w celu zmniejszenia wpływu na klimat. Również 59 proc. respondentów zgadza się, że należy zakazać tworzenia produktów, których nie można poddać recyklingowi. Jednakże, aby podejmować świadome decyzje w tej kwestii, niezbędna jest odpowiednia edukacja już od najmłodszych lat. Dlatego też, eksperci ze Stena Recycling i Fundacji Zaczytani.org przygotowali wspólny projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych.
Już 26 i 27 lutego - XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
- Krakowski KOMPOZYT-EXPO® to jedna z naszych ulubionych imprez w roku: dwa dni pełne inspirujących rozmów - tak wydarzenie skomentował Szymon Skorupski z firmy Fanum. 13. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbyła się 16 i 17 października 2024 r. w EXPO Kraków i zgromadziła 84 wystawców oraz 2518 gości.
Jak Grupa Utz utrzymuje przewagę w budowaniu Zrównoważonego Rozwoju?
Bogata oferta wystawców, znakomici eksperci z Polski i z zagranicy, nowości produktowe i ważne tematy omawiane podczas warsztatów. To wszystko podczas targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się już w tym tygodniu – 4 i 5 października w EXPO Kraków! To jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie i jedyne targi w Polsce dla branży materiałów kompozytowych.
Minęło już 10 lat, odkąd blisko dwumetrowa skarbonka wykonana z materiałów kompozytowych stanęła podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na krakowskim rynku. I nie był to przypadek – ogromne serce-skarbonka powstało jeszcze jesienią 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które stały się największym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconym materiałom i technologiom kompozytowym. Na targi przyjeżdżają firmy, ośrodki badawcze, klastry i stowarzyszenia z całego świata.
Prócz widowiskowej wystawy, na XXI Targach Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbędą się konferencje prowadzone przez ekspertów z branży.
12. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 4-5 października w EXPO Kraków. To najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne targi w Polsce poświęcone branży kompozytowej.
13. edycja KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 16-17 października 2024 w EXPO Kraków. Już teraz czołowe firmy z branży potwierdziły swój udział. Wystawcy, którzy zgłoszą się do 31 maja skorzystają z niższych o nawet 15% cen stoisk.
Pierwszą butelkę z materiału PCR (post-consumer recycled material) o pojemności 1000 ml ALPLA wykonała w latach 90 dla marki Lenor. Od tego czasu na rynku tworzyw sztucznych zaszło wiele zmian - zarówno w sposobie produkcji, jak i przetwarzania surowców. Jak na przestrzeni lat zmieniła się rzeczywistość opakowań, których jako konsumenci używamy na co dzień?
Branża materiałów kompozytowych dynamicznie się rozwija, a kompozyty wykorzystywane są z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie przemysłu, od motoryzacji i budownictwo po sport i branżę kosmiczną.
Do 6 września potrwają konsultacje publiczne projektu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Reprezentowane przez Fundację RECAL środowisko przedsiębiorców opakowań aluminiowych pozytywnie odbiera uwzględnienie w projekcie ustawy o ROP zasady ekomodulacji stawek oraz możliwość organizowania zbiórki opakowań poza systemem gminnym gospodarowania odpadami komunalnymi.
Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs), Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ), zapobieganie marnotrawieniu żywności, jednorazowe torby foliowe i rozwój technologiczny branży recyklingu to pięć pojęć, na których skoncentrowane będą działania związane z gospodarowaniem odpadami w nadchodzącym roku.