Po raz kolejny podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zaprezentowano laureatów konkursu na najlepsze produkty.
Warsaw Food Expo 2026 to jedno z najważniejszych wydarzeń branży spożywczej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się w dniach 9–11 czerwca 2026 roku w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Międzynarodowe targi żywności od lat przyciągają producentów, dystrybutorów, przedstawicieli sektora HoReCa oraz ekspertów rynku, tworząc przestrzeń sprzyjającą rozwojowi biznesu, wymianie doświadczeń i poznawaniu najnowszych trendów.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią od 21 do 23 września odbędą się w Targach Kielce. Nie zabraknie nowoczesnych maszyn przetwórczych i technologicznych rozwiązań. To jedno z największych wydarzeń tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.
Targi Kielce znów staną się centrum ekologicznych innowacji, gospodarki cyrkularnej i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej. Od 8 do 10 kwietnia odbędą się Targi Ekotech – najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone gospodarce odpadami i ochronie środowiska. To trzy dni spotkań, inspirujących debat, pokazów technologii i wymiany wiedzy, której wspólnym mianownikiem jest troska o ekologię i zrównoważony rozwój. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
Wśród 500 najsilniejszych polskich marek znalazły się Targi Kielce, uplasowane w towarzystwie takich gigantów jak H&M, Philips, Visa czy MasterCard. To wynik corocznego badania medialności marek w Polsce, przygotowywanego przez magazyn „Press” we współpracy z PSMM Monitoring & More.
Wbrew obiegowym opiniom, nowoczesne tworzywa sztuczne – lekkie i trwałe na etapie wykorzystania, oraz idealnie nadające się do recyklingu po eksploatacji produktu – wyprzedzają inne materiały pod względem wpływu na środowisko. Badania wykazują, że materiały opakowaniowe PET do napojów zmniejszają zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych w porównaniu do opakowań szklanych i metalowych, a lekkie kompozyty z tworzyw sztucznych stosowane w samolotach zapewniają niskie zużycie paliwa i łatwy montaż.
To monomateriałowe rozwiązanie opakowaniowe, wykonane z tektury falistej i w pełni nadające się do recyklingu, pozwala zaoszczędzić 100 000 plastikowych części i 310 ton emisji CO2 rocznie, przy jednoczesnym wsparciu celów zrównoważonego rozwoju.
Dziesiątki nowych produktów i technologii, rozmowy i spotkania B2B, panele dyskusyjne, warsztaty dla przedsiębiorców i wystawa dotycząca recyklingu tworzyw sztucznych – te i inne wydarzenia czekają na przedstawicieli branży narzędziowo-przetwórczej, którzy 4-6 marca odwiedzą Targi INNOFORM® w Bydgoszczy. Organizatorzy zachęcają do pobrania bezpłatnego biletu i zaplanowania wizyty na targach.
Polacy mają coraz większą wiedzę na temat tworzyw sztucznych. Tak wynika z tegorocznych badań zrealizowanych przez Instytut IQS na potrzeby ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej #rePETujemy. Badani znacznie rzadziej niż w poprzedniej edycji raportu wskazywali, że tego typu opakowania stanowią większość wszystkich odpadów, czy że są one głównym źródłem mikroplastiku.
Sezon jesienny w Targach Kielce upływa pod znakiem przemysłowych wydarzeń. We wrześniu odbył się już Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz Salon Technologii Obróbki Metali wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Już w październiku kolejna odsłona iście przemysłowego przedsięwzięcia, którym będą Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy – 6-8 października.
Targi Ekotech, to wydarzenie dedykowane branży komunalnej, które już od ćwierć wieku odgrywa kluczową rolę w rozwoju całego sektora, a także polskich miast i samorządów. Swoje najnowsze rozwiązania i maszyny prezentują dziesiątki czołowych firm, oferując innowacyjne systemy zarządzania odpadami, które znacząco poprawiają efektywność gospodarowania zasobami. Dopełnieniem są liczne fora, konferencje i spotkania, stanowiące doskonałą okazję do inspiracji.
Branża tworzyw sztucznych opiera się na dużej skali prowadzonych działań. Firmy z tego obszaru realizują zazwyczaj zamówienia na dużym terenie.
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.
TAROPAK – targi przyszłości i tradycji w nowym wydaniu. Z nową datą, nową wizją i nową Dyrektor wydarzenie zyskuje świeży i mocny impuls do wzmocnienia swojej pozycji na mapie wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Tegoroczna, 2. edycja targów Packaging odbędzie się w dniach 18–20 listopada 2025 roku w Ptak Warsaw Expo, największym centrum targowo-kongresowym w Europie Środkowo-Wschodniej. To wyjątkowe wydarzenie po raz kolejny zgromadzi liderów branży, producentów, projektantów i innowatorów, którzy wspólnie kształtują przyszłość rynku opakowań.