Kilkadziesiąt tysięcy napojów izotonicznych już trafiło do sportowców z Polski, Słowacji, Czech i Łotwy w ramach działań promujących zdrowy tryb życia i recykling opakowań aluminiowych. Każda aluminiowa puszka po wypitym napoju zostanie poddana recyklingowi. Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych Recal w ramach inicjatywy Każda Puszka Cenna połączyła siły z producentem napojów Krynicą Vitamin.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
Szklane butelki o innowacyjnych kształtach są kluczem do wypromowania marek, zwrócenia uwagi klientów i zapoczątkowania nowych trendów.
Polska przygotowuje się do wprowadzenia systemu kaucyjnego, który jest odpowiedzią na dyrektywę Unii Europejskiej – Single Use Plastic (SUP) czyli tzw. „dyrektywę plastikową”.
Opakowania papierowe powinny być dla nas wyborem ostatecznym, jednak w zastosowaniu profesjonalnym występują sytuacje, gdy sprawdzą się one więcej, niż dobrze. Jeżeli nie mamy możliwości wykorzystania klasycznych kubków i innych naczyń, drugim najlepszym możliwym wyborem są produkty z papieru. Kiedy tego rodzaju kubki do kawy sprawdzą się w naszym biurze? Jak wybrać najlepszy produkt jednorazowy i dlaczego jest to ważne? W jaki sposób poprawnie zutylizować papierowe naczynia?
Wszyscy w zasadzie wiemy, że istnieje szereg korzyści płynących z wykorzystania butelek typu airless.
Wszechstronne możliwości firm wchodzących w skład Grupy RPC umożliwiają spełnianie różnorakich wymogów w dziedzinie opakowań niemal dla wszystkich produktów. Oto jeden z przykładów: Roar Advance Finishing, przedsiębiorstwo specjalizujące się w produktach do pielęgnacji samochodów, zaopatruje się w opakowania niemal wyłącznie w RPC.
Międzynarodowe biznesowe spotkania producentów i dystrybutorów marek własnych z przedstawicielami sieci handlowych będą trwały w środę i czwartek, 15 i 16 listopada 2023 w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ich celem jest wprowadzenie nowych towarów na półki supermarketów w różnych częściach świata.
Aby osiągnąć swoje ambitne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, Grupa ALPLA podczas opracowywania produktów wykorzystuje ich wirtualne projektowanie, w czym kluczową rolę odgrywają adaptowalne rozwiązania symulacyjne. Symulacja jest kluczowym narzędziem obok rozwiązań takich jak wirtualna rzeczywistość, silniki renderujące czy szybkie prototypowanie, a jej zastosowanie pomaga firmie szybciej, skuteczniej i wydajniej osiągnąć istniejące oraz nowe cele zrównoważonego rozwoju.
Już w 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować system kaucyjny. A to oznacza, że specjalnie oznaczone butelki oraz puszki będziemy kupować za kaucją, która zostanie nam zwrócona, jeśli oddamy je zużyte do sklepu lub recyklomatu. Dzięki temu opakowania nie będą marnowane zalegając na składowiskach śmieci tylko będą trafiały do recyklingu. A co się z nimi zadzieje zanim zostaną ponownie przetworzone?
Rozwiązanie opakowaniowe do ponownego napełniania – The Simple One – zdobyło złoto w renomowanym konkursie German Design Award 2022. Nagrodzono również dwa inne ekologiczne projekty opakowań opracowane przez firmę ALPLA – opakowanie uzupełniające NOW i ultralekką TetherTube.
Badania pokazują, że w większości przypadków produkcja, używanie i ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych przy uwzględnieniu całego cyklu ich życia, generuje znacznie mniejsze emisje CO2 i pozostałych gazów cieplarnianych niż jakikolwiek inny materiał alternatywny. Odpowiednie, odpowiedzialne użytkowanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych jest kluczowym elementem budowania neutralności klimatycznej.
Jubileuszowa, X edycja Konferencji Środowiskowej Interzero odbędzie się w dniach 13-15 września 2023 roku w Krynicy-Zdrój. Wiodącymi tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym oraz dyrektywą SUP. Poruszone zostaną także tematy dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji i projektowania opakowań oraz ekourządzeń wykorzystywanych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.
W zakładzie napojowym PepsiCo w Michrowie właśnie ruszyła niezwykle nowoczesna, wydajna i uniwersalna linia do produkcji napojów w opakowaniach szklanych.
Zapowiedziane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w dniu 2 czerwca 2022 r. włączenie aluminiowych puszek po napojach o pojemności do 1 lita do systemu kaucyjnego oznacza, że pominięte zostały alternatywne, a co ważne tańsze i bardziej efektywne scenariusze wzrostu poziomu recyklingu opakowań aluminiowych w Polsce. Przypomnijmy - poziom recyklingu puszek po napojach od lat przekracza 80%, a wszystkich opakowań aluminiowych wynosi ok. 60-65% wobec wymaganych przepisami unijnymi 50%.