Droga rozwoju spółki Georg Utz od 1947 do 2022 roku była długa, czasem żmudna i naznaczona wieloma kamieniami milowymi i wyzwaniami.
Do jednych z najważniejszych wyznaczników profesjonalizmu firmy zalicza się dbałość o satysfakcję klienta oraz odpowiednie zabezpieczenie produktów w trakcie przesyłki. Dlatego tak ważna jest ochrona towaru i jego odpowiednia ekspozycja.
Chemia gospodarcza to szczególna grupa produktów, przeznaczona do sprzątania, czyszczenia powierzchni, prania itp.
Ekologiczne aspekty logistyki stopniowo przebijają się do naszej świadomości, nadal jednak wielu przedsiębiorców nie zauważa jej wartości w ostatecznym bilansie kosztów ponoszonych przez firmy.
W dniach 13-15 lutego 2024 r. odbędą się po raz drugi Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw - IntraMag Poland - wydarzenie biznesowe skierowane do osób zarządzających logistyką wewnętrzną, bezpieczeństwem w magazynie i łańcuchem dostaw. Każdy, kto odwiedzi targi, będzie miał możliwość zapoznać się z najnowszymi technologiami związanymi z pracą w magazynie oraz rozwiązaniami ułatwiającymi zarządzanie powierzchnią magazynową.
Etykiety o niewielkich rozmiarach wymagają zastosowania dedykowanych rozwiązań gwarantujących zadruk wysokiej jakości. Drukarki przemysłowe, przeznaczone do znakowania z użyciem małych etykiet, pozwalają uzyskać czytelny i trwały druk, a dzięki wysokiej wydajności, urządzenia mogą zostać zintegrowane z liniami produkcyjnymi.
Trwają prace legislacyjne nad implementacją do krajowego porządku prawnego dyrektyw unijnych wchodzących w skład tzw. pakietu odpadowego. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska ważą się obecnie losy nowelizacji wprowadzającej ROP, która nałoży na branżę opakowaniową nowy parapodatek. Póki co zarówno biznes, jak i samorządy podnoszą głosy krytyczne co do zaproponowanych zmian. Mówi się nawet o tym, że nowelizacja w obecnym kształcie nadaje się jedynie do, nomen omen, utylizacji.
Organic veggie food GmbH, niemiecki producent organicznej, wegetariańskiej żywności, postanowił zainwestować w pakiet urządzeń do kontroli jakości od Ishida. Najważniejsza była dla niego jakość i możliwość oferowania produktów bezpiecznych dla konsumentów.
Zapowiedziane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w dniu 2 czerwca 2022 r. włączenie aluminiowych puszek po napojach o pojemności do 1 lita do systemu kaucyjnego oznacza, że pominięte zostały alternatywne, a co ważne tańsze i bardziej efektywne scenariusze wzrostu poziomu recyklingu opakowań aluminiowych w Polsce. Przypomnijmy - poziom recyklingu puszek po napojach od lat przekracza 80%, a wszystkich opakowań aluminiowych wynosi ok. 60-65% wobec wymaganych przepisami unijnymi 50%.
Proces sztaplowania – mimo groźnie brzmiącej nazwy – w praktyce sprowadza się do układania ładunków lub palet jednakowych rozmiarów w sposób piętrowy (warstwowy) jedna na drugiej w celu zaoszczędzenia miejsca i zapewnienia bezpieczeństwa produktom i obsłudze.
Konferencja EkoSfera była okazją do dyskusji o postępujących zmianach klimatu oraz wynikającej z nich konieczności transformacji energetycznej w Polsce. W ramach spotkania odbyły się cztery sesje tematyczne dotyczące wyzwań związanych z transformacją, adaptacją miast do zmian klimatu, gospodarowaniem zasobami wodnymi oraz ekoprojektowaniem.
E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej. Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce, przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7-10%.
Projektowanie opakowań z myślą, że będą one poddane recyklingowi, a materiał, z których powstały zostanie ponownie wykorzystany, jest kluczowym czynnikiem sukcesu w drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.
... a dodatkowo zmiejasza koszty pordukcji i podnosi walory marketingowe produktu. Naszym celem jest dostraczenie innowacyjnych. efektywnych i przede wszystkim indywidualnych rozwiązań, które mają wymierne przełożenie w oszczednościach.
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zorganizowane w 2023 roku przyciągnęły do Targów Kielce jeszcze więcej Wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami i prawie trzykrotnie więcej Zwiedzających niż podczas poprzedniej edycji. W tym samym czasie odbyły się jubileuszowe Targi Enex – największe targi odnawialnych źródeł energii w Polsce.