Targi KOMPOZYT-EXPO® są jedynym spotkaniem w Polsce poświęconym wyłącznie branży materiałów i technologii kompozytowych. Skupienie wydarzenia na jednym obszarze jest szczególnie cenne dla wystawców, którzy przyjeżdżają na targi z konkretnymi celami i ofertą.
Zmiany metod naliczania stawek, nienajlepsza sytuacja gospodarcza, wysokie ceny prądu i paliwa to jedne z czynników powodujących wzrost opłat za gospodarowanie odpadami.
System kaucyjny, surowce strategiczne, dyrektywa opakowaniowa – to tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone podczas targów POLECO 2024. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących konferencjach, na których omówione zostaną m.in. transformacja niskoemisyjna, recykling tworzyw sztucznych, a także wyzwania związane z cyrkularną gospodarką odpadami. Zapraszamy do poznania innowacyjnych rozwiązań, które kształtują przyszłość naszej branży i polskiej gospodarki.
Targi Ekotech odbyły się równoległe z targami Enex oraz 4Insulation. Wszystkie wydarzenia przyciągnęły do Kielc ponad 170 Wystawców.
Aż 4300 osób odwiedziło tegoroczne Targi Enex i Ekotech. Liczba Wystawców i Zwiedzających tegoroczne wydarzenie jest imponująca. To dowód na to, że bezpośrednie spotkania są bardzo potrzebne! Przed nami kolejny dzień spotkania branży.
Merytoryczne spotkania i konferencje, najnowsze rozwiązania branżowe, premiery produktowe, wyjątkowe jubileusze, specjalni goście oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – te i mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości dwudniowych targów Ekotech.
Problem odpadów to temat od dawna podejmowany w Unii Europejskiej. O tym jak skomplikowane jest to wyzwanie mówi Sekretarz Generalny FEAD Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Odpadami Paolo Campanella, który we wrześniu będzie gościem specjalnym tegorocznej XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku.
Zrównoważone działania Utz dzięki tradycji i naszej wizji przyszłości.
Jak wynika z raportu „Global Deposit Book” przygotowanego przez organizację Reloop Platform, systemy kaucyjne działające w Europie osiągają poziomy zwrotu opakowań przekraczające nawet 90%. Jednocześnie wygoda oddawania opakowań staje się jednym z czynników wpływających na wybór miejsca codziennych zakupów. To wyraźny sygnał, że system kaucyjny coraz mocniej oddziałuje nie tylko na obszar gospodarki odpadami, ale również na konkurencyjność handlu detalicznego.
Quo vadis rewolucjo śmieciowa? - czyli gospodarka odpadami po 1 lipca
Z przyjemnością informujemy, że Rada Polskiej Izby Ekologii ogłosiła Jubileuszową 25. edycję Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2026.
Inżynierowie, projektanci i producenci opakowań nie przestają pracować nad rozwiązaniami wpisującymi się w założenia gospodarki obiegu zamkniętego. Wysoki koszt kapitału i niższy popyt może jednak stanowić problemem dla producentów planujących inwestycje – zauważają eksperci NATUREEF – stowarzyszenia skupiającego firmy i ekspertów z branży opakowaniowej, recyklingowej i spożywczej.
III edycja wręczenia świadectw Packaging Circular Economy za nami. Po raz kolejny ML Polyolefins nagrodziło przedsiębiorstwa, które dbają o odzysk tworzyw sztucznych pozwalając tym samym na powtórne ich wykorzystanie w myśl zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.
Wysokie koszty energii, inflacja czy zmiany na rynku dostaw skłaniają do podejmowania intensywnych dyskusji m.in. na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Dla całej branży materiałów kompozytowych najważniejszym miejscem na debatę o wyzwaniach dla przemysłu będą Targi KOMPOZYT-EXPO®. Tegoroczna 12. edycja odbędzie się 4 i 5 października w EXPO Kraków.
System kaucyjny – nowe obowiązki przedsiębiorców wprowadzających napoje w opakowaniach oraz prowadzących jednostki handlowe wynikające ze zmiany przepisów ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi