Przez trzy dni Międzynarodowe Targi Poznańskie stały się centrum wymiany wiedzy, doświadczeń i innowacji, łącząc przedstawicieli sektora opakowań oraz e-commerce.
Przygotowania do kolejnej edycji Targów TAROPAK nabierają tempa. Wydarzenie, które odbędzie się 23–25 września 2026 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich, już na etapie pierwszych zgłoszeń przyciąga uznanych przedstawicieli branży opakowań, etykietowania i logistyki. Wśród firm, które jako pierwsze potwierdziły swój udział, znaleźli się zarówno dostawcy zaawansowanych technologii pakowania, jak i producenci materiałów opakowaniowych oraz systemów znakowania.
Czas na targach płynie szybciej – to jedno z najczęściej powtarzanych zdań podczas 14. Międzynarodowych Targów Packaging Innovations, które w dniach 31.05-01.06. odbyły się w EXPO XXI Warszawa. Słowa te nie dziwią, bowiem program wydarzenia był bardzo szeroki. Oprócz wystawy targowej składały się na niego liczne warsztaty i prezentacje w strefie workShops, spotkania z młodymi projektantami w Strefie Studenta i towarzysząca targom konferencja Packaging [R]evolution.
Targi Branży Opakowaniowej In-Pack oraz Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku specjaliści z obu branż zjadą do Kielc, by zaprezentować najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielić się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami.
1 lutego startuje trzynasta już edycja konkursu Omniplast, którego celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa. Przedsięwzięcie organizują Targi Kielce we współpracy z Serwisem Internetowym tworzywa.pl w ramach targów Plastpol. – Udział w konkursie jest dla mnie okazją i motywacją, by popracować ponad to, czym zajmuję się na co dzień – mówi czterokrotny laureat Jacek Łyżwa z firmy Plastoplan Polska.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.
Targi KOMPOZYT-EXPO® są jedynym spotkaniem w Polsce poświęconym wyłącznie branży materiałów i technologii kompozytowych. Skupienie wydarzenia na jednym obszarze jest szczególnie cenne dla wystawców, którzy przyjeżdżają na targi z konkretnymi celami i ofertą.
W obliczu znaczącego dla nas głosu ponad 200 wystawców, którzy wyrażali wolę przeniesienia targów na inny termin, podjęliśmy decyzję iż w Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays zostają przełożone na 23-25 marca 2022 roku.
Setki firm z ponad 30 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu już potwierdzają udział w 29. edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Od 20 do 23 maja 2025 zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tej gałęzi przemysłu. Rejestracja dla wystawców wciąż trwa – warto już teraz zarezerwować najlepsze miejsce.
W obliczu rosnących wyzwań klimatycznych i zmian w europejskim prawodawstwie środowiskowym, konferencje towarzyszące Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska POLECO stanowią kluczową platformę merytorycznej debaty i wymiany doświadczeń.
Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz unikalna Strefa Kaucji, w której zaprezentowane zostaną technologie wspierające wdrażanie systemu kaucyjnego w Polsce – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji targów POLECO. W programie nie zabraknie także debat i konferencji z udziałem niemal 100 ekspertów, którzy podejmą najważniejsze wyzwania stojące przed gospodarką i środowiskiem.
Merytoryczne spotkania i konferencje, najnowsze rozwiązania branżowe, premiery produktowe, wyjątkowe jubileusze, specjalni goście oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – te i mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości dwudniowych targów Ekotech.
Prawie 6000 odwiedzających, 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 powierzchni wystawienniczej. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna, wrześniowa edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Była to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.
Nowoczesna poligrafia to dziś znacznie więcej niż sam proces druku. To zaawansowane technologie, automatyzacja, personalizacja, rozwiązania cyfrowe, innowacyjne materiały i systemy, które pozwalają firmom działać szybciej, efektywniej i bardziej elastycznie. Właśnie te obszary znajdą się w centrum uwagi podczas Warsaw Print-Tech Expo 2026, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce.