XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Kielcach 26 i 27 lutego 2020 r. z jeszcze bogatszą ofertą.
Już po raz czwarty ML Polyolefins wyróżniło świadectwami Packaging Circular Economy przedsiębiorstwa, które dbają o prawidłowe zagospodarowanie odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych.
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
W zakresie recyklingu działa obecnie około 300 tys. przedsiębiorców w Europie. Każdego miesiąca odnotowywany jest upadek małego recyklera. Tendencja i rynek wskazują na to, że rynek mierzy się z recesją. To efekt wyzwań systemowych, legislacyjnych i operacyjnych. Szanse na uzyskanie stabilności upatrywane są w momencie wejścia w życie nowego rozporządzenia PPWR w 2026 roku, które wspomoże produkcję recyklatów.
Jak będzie wyglądać system gospodarki odpadami komunalnymi po przyjęciu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie? Jak zniesienie regionalizacji wpłynie na branżę?
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
Robotyka, cyfrowe sterowanie, zaawansowane tworzywa biodegradowalne i recyklaty nowej generacji – te i wiele kolejnych przełomowych rozwiązań zwiedzający poznają podczas XXIX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Od 20 do 23 maja Targi Kielce staną się centrum innowacji i biznesu. Ofertę w siedmiu halach ośrodka zaprezentuje 600 firm z 30 krajów. Bilety dla zwiedzających cały czas dostępne są na stronie plastpol.com.
- Już choćby ze względów przeciwpożarowych nie wolno składować drewna poużytkowego na wysypiskach, ani też ze względu na ochronę środowiska spalać w niekontrolowany sposób w zwykłych kotłach – mówił Bogdan Warchoł z firmy Pfleiderer w inauguracyjnym wystąpieniu na pierwszym FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO, które z inicjatywy powermeteings.eu, przy wsparciu firm Kronospan i Silva Recykling, Gospodarzy Honorowych, odbyło się 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie. – Drewno poużytkowe, spełniające definicyjne warunki odpadu, którego nie można bezpośrednio wykorzystać ze względu na jego zużycie czy uszkodzenie, powinno jednak podlegać recyklingowi materiałowemu albo zostać unieszkodliwione przez termiczne przekształcenie w energię.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.
Nowatorskie na światowym rynku maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych już zajmują miejsca w Targach Kielce. Fachowcy ustawiają i montują całe linie produkcyjne. We wtorek, 21 maja zostaną uruchomione, by tysiące zwiedzających poznawało ich możliwości i podejmowało decyzje o zakupie. Przez cztery dni najnowsze technologie do przetwarzania tworzyw pokażą swoje możliwości, ekspresowo będą produkować m.in. kufle do piwa, butelki, tłoki do strzykawek i skrzynki warsztatowe.
To, ile odpadów uda się przetworzyć zamiast wywieźć do spalarni lub na wysypisko zależy od tego, jak skutecznie każdy z nas segreguje zużyte opakowania. Z kolei codzienna segregacja zależy w dużym stopniu od informacji, którą możemy znaleźć na opakowaniu.
Setki firm z ponad 30 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu już potwierdzają udział w 29. edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Od 20 do 23 maja 2025 zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tej gałęzi przemysłu. Rejestracja dla wystawców wciąż trwa – warto już teraz zarezerwować najlepsze miejsce.
Bolączką krajowego przemysłu drzewnego, meblarskiego i opakowań drewnianych są ograniczone możliwości korzystania z zalet recyklingu. Poużytkowe materiały drzewne, takie jak uszkodzone palety, wyeksploatowane meble, opakowania drewniane, uszkodzone produkty ogrodowe mogą stanowić surowiec do produkcji płyt wiórowych, redukując zużycie paliw i emisję CO2 w procesie produkcji. Polska eksportuje większość mebli i przez to przeważająca ilość zasobów do recyklingu znajduje się za granicą.