Robotyzacja transportu palet w zakładach przemysłowych przyczynia się do zmniejszenia kosztów, zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i pozwala na wypełnienie luk kadrowych. Inwestycja w zautomatyzowane rozwiązania wpływa również pozytywnie na budowanie prestiżowego wizerunku fabryki.
Ekologistyka („zielona logistyka”) obejmuje cały cykl życia produktu, od momentu jego zaprojektowania, wyprodukowania i dystrybucji, aż po odbiór i koniec cyklu życia. Możliwości poprawy ekobilansu przez firmy jest wiele, a niebanalną rolę w tym procesie mogą odegrać również opakowania i pojemniki.
Rozwiązanie opakowaniowe do ponownego napełniania – The Simple One – zdobyło złoto w renomowanym konkursie German Design Award 2022. Nagrodzono również dwa inne ekologiczne projekty opakowań opracowane przez firmę ALPLA – opakowanie uzupełniające NOW i ultralekką TetherTube.
Po raz kolejny podczas Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL zaprezentowano laureatów konkursu na najlepsze produkty.
Rekuperator zyskuje coraz większą popularność w lokalach mieszkalnych i nie tylko. Choć początkowe koszty inwestycji mogą być stosunkowo wysokie, w zamian można liczyć na wiele istotnych korzyści. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne? Czym jest rekuperator, jak działa i jakie są jego zalety?
Dobrze zorganizowane procesy pakowania mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie zakładów produkcyjnych, centrów logistycznych czy sklepów.
Informujemy, że Zakład Produkcji Opakowań zrealizował projekt pod nazwą "Innowacyjne zarządzanie firmą Tarnopak poprzez wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego CDN XL
Plasticon Poland S.A. rozpoczął wdrożenie Autodesk Vault Workgroup, rozwiązania usprawniającego zarządzanie danymi projektowymi.
Dla każdego magazynu funkcjonującego w Polsce, jak i za granicą - liczy się kilka podstawowych rzeczy. =
W lipcu 2010 roku drukarnia ORION Znakowanie Towarów zdobyła kolejny certyfikat ISO. Tym razem dokument potwierdza skuteczne wdrożenie systemu zarządzania środowiskowego.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Odpady opakowaniowe stanowią potężny problem dla środowiska, a ich ilość rośnie wraz ze wzrostem konsumpcji oraz popularności internetowego handlu. Na walkę z problematycznym plastikiem i odpadami opakowaniowymi z tworzyw sztucznych nakierowanych jest jednak coraz więcej inicjatyw na forum UE i ONZ, w tym m.in. unijna dyrektywa w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR), która ma przybliżyć kraje członkowskie do wdrożenia GOZ, czy porozumienie End Plastic Pollution, sygnowane przez 175 państw świata.
Droga rozwoju spółki Georg Utz od 1947 do 2022 roku była długa, czasem żmudna i naznaczona wieloma kamieniami milowymi i wyzwaniami.
Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2021 roku w wypadkach przy pracy ucierpiało 68777 osób, czyli o 9,6% więcej niż w poprzednim okresie.
Coraz bardziej sprecyzowane oczekiwania klientów a także rosnąca konkurencja sprawiają, że przedsiębiorstwa poligraficzne stają w obliczu wielu wyzwań.