Jubileuszowa, X edycja Konferencji Środowiskowej Interzero odbędzie się w dniach 13-15 września 2023 roku w Krynicy-Zdrój. Wiodącymi tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym oraz dyrektywą SUP. Poruszone zostaną także tematy dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji i projektowania opakowań oraz ekourządzeń wykorzystywanych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.
Targi Branży Opakowaniowej In-Pack oraz Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku specjaliści z obu branż zjadą do Kielc, by zaprezentować najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielić się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami.
Sukces zaczyna się od spotkań – takimi słowami wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski otworzył 7. edycję targów INNOFORM®. To wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz branży narzędziowo – przetwórczej nie tylko w Polsce, ale i w Europie, odbyło się w dniach 4-6 marca w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym.
Wśród 500 najsilniejszych polskich marek znalazły się Targi Kielce, uplasowane w towarzystwie takich gigantów jak H&M, Philips, Visa czy MasterCard. To wynik corocznego badania medialności marek w Polsce, przygotowywanego przez magazyn „Press” we współpracy z PSMM Monitoring & More.
Każda maszyna, aby mogła być eksploatowana przez długi czas, musi być w odpowiedni sposób serwisowana, czyszczona oraz konserwowana. W sposób szczególny tyczy się to urządzeń poligraficznych, ponieważ zły stan ich podzespołów może przełożyć się na niewystarczającą jakość wykonywanych druków.
13 lutego rozpoczęła się jubileuszowa, 15. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Przez kolejne 3 dni warszawskie centrum wystawiennicze staje się miejscem licznych spotkań przedstawicieli z branży reklamowej, areną wymiany cennych doświadczeń i prezentacji najnowszych osiągnięć, produktów oraz technologii z aż 11 sektorów targowych.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
Konferencja „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów” to niemal od trzech dekad przestrzeń transferu wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się eksploatacją składowisk odpadów a światem nauki i biznesu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w ciekawym momencie wejścia w życie zmian Ustawy z 20 lipca 2018 roku o odpadach i niektórych innych ustaw.
Opakowania od zawsze pełniły kluczową funkcję w transporcie, logistyce i sprzedaży produktów. Nic nie wskazuje na to, by miały szybko zniknąć z naszego życia. Poza podstawowym przeznaczeniem, opakowania nabierają z czasem coraz większego znaczenia. Pełnią zatem rolę marketingową, są częścią doświadczenia zakupowego, ale też mogą być wyrazem troski o środowisko. Jakie trendy stają się coraz bardziej popularne? Jaka jest przyszłość opakowań wysyłkowych w e-commerce?
Nikt nie myśli o ostatniej wizycie u dentysty. Nikt nie odlicza dni do następnej wizyty, czekając z niecierpliwością na to, co powie dentysta. Wiemy jednak, że zaniechanie wizyty u dentysty wiąże się z konsekwencjami. Konsekwencjami, które są znacznie bardziej bolesne, bardziej czasochłonne i przede wszystkim kosztowne niż po prostu zapobiegnięcie im. To samo dotyczy konserwacji pompy próżniowej.
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.
W związku z panującą sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa 10 edycja Konferencji Paliwa z odpadów odbędzie się w nowym terminie, tj. 23-25 czerwca br. w Hotelu Novotel Katowice Centrum.
„W Targach Kielce przyszedł do nas klient, z którym od miesięcy szukaliśmy skutecznego kontaktu”. „Sprzedaliśmy pięć maszyn, w tym premierowe modele”. „Zdobyliśmy klientów z Litwy, Włoch, Niemiec, Holandii, Anglii i Słowacji” – efekty 29. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy przekładają się na konkretne otwarcie na nowe rynki. W czterodniowym wydarzeniu, które zakończyło się w piątek, 23 maja, udział wzięło 600 wystawców z 30 krajów oraz blisko 15 tysięcy zwiedzających.
W tym roku we wrześniu już po raz czwarty Konferencja ROBOTECH we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska zgromadziła osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle. To jedna z najważniejszych konferencji na polskim rynku skoncentrowana na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Dlatego również w tym roku tak licznie, jak i w poprzednich latach, zainteresowani wykorzystaniem robotów w przemyśle spotkali się w nowoczesnym centrum konferencyjnym hotelu Ibis Styles we Wrocławiu.
Z nowelizacji ustawy o elektromobilności wynika, że udział pojazdów niskoemisyjnych we flocie użytkowanej przez JST powinien wynosić co najmniej 10 procent. Jak samorządy mają przygotować się do tych wytycznych? Czy podmioty, które na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego wykonują zadania publiczne, są już gotowe na spełnienie ustawowych zapisów?