System kaucyjny, surowce strategiczne, dyrektywa opakowaniowa – to tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone podczas targów POLECO 2024. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących konferencjach, na których omówione zostaną m.in. transformacja niskoemisyjna, recykling tworzyw sztucznych, a także wyzwania związane z cyrkularną gospodarką odpadami. Zapraszamy do poznania innowacyjnych rozwiązań, które kształtują przyszłość naszej branży i polskiej gospodarki.
TAROPAK to kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań. Kolejne edycje imprezy to setki nowości mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowania oraz rozwiązania związane z etykietowaniem. Tegoroczna edycja Targów TAROPAK, która zostanie zaprezentowana w całkiem nowej odsłonie, odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2024 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Z wykorzystaniem materiału z recyklingu, bekuplast wprowadza na rynek swoje pojemniki "basicline eco".
Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.
COMAC Srl z Włoch opracował nowy system recyklingu materiałów polimerowych PCR i wysoko zadrukowanych nazwaną Side Filter (filtrowania bocznego).
- Krakowski KOMPOZYT-EXPO® to jedna z naszych ulubionych imprez w roku: dwa dni pełne inspirujących rozmów - tak wydarzenie skomentował Szymon Skorupski z firmy Fanum. 13. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbyła się 16 i 17 października 2024 r. w EXPO Kraków i zgromadziła 84 wystawców oraz 2518 gości.
„Od lat 60-tych XX w. światowa produkcja tworzyw sztucznych wzrosła dwudziestokrotnie, osiągając 322 mln t w 2015 r.
Targi POLECO to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów ochrony klimatu. To w Poznaniu rozpoczyna się transfer wiedzy oraz innowacji do branży komunalnej. Tegoroczna edycja jeszcze precyzyjniej trafi w potrzeby samorządów i przemysłu szukającego innowacji z zakresu ochrony środowiska.
Minęło już 10 lat, odkąd blisko dwumetrowa skarbonka wykonana z materiałów kompozytowych stanęła podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na krakowskim rynku. I nie był to przypadek – ogromne serce-skarbonka powstało jeszcze jesienią 2013 r. podczas Międzynarodowych Targów KOMPOZYT-EXPO®, które stały się największym wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconym materiałom i technologiom kompozytowym. Na targi przyjeżdżają firmy, ośrodki badawcze, klastry i stowarzyszenia z całego świata.
Według szacunków, między 2025 a 2030 rokiem sektor budowlany może globalnie wygenerować około 570 milionów ton odpadów budowlanych i rozbiórkowych (Construction and Demolition Waste, C&DW). Obecnie jedynie około 40% tych odpadów jest ponownie wykorzystywanych lub poddawanych recyklingowi . W Polsce sektor budowlany zużywa rocznie aż 228,6 mln ton materiałów, co stanowi 37% całkowitego śladu materiałowego kraju . Zarządzanie odpadami w budownictwie nabiera więc coraz większego znaczenia, szczególnie w kontekście globalnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje powinny zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG. W programie targów pojawią się nowe wydarzenia, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisujące się w rynkowe trendy.
Istotnym elementem postępowania z odpadami jest ich przetwarzanie. Procesy przetwarzania powinny odbywać się w miejscu powstania odpadów. Jeśli to niemożliwe, to należy je przekazywać do najbliższych miejsc przetwarzania.
Branża opakowań prężnie się rozwija, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i technologii, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Będzie to można zobaczyć na własne oczy na nadchodzących Targach Taropak, które odbędą się w dniach 27-29 września. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów związanych z branżą opakowań.
12. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów odbędzie się w formie online w dniach 16-17 lutego 2021 r.
Grupa CANPACK zmienia adres korporacyjnej siedziby. To ekscytujący moment dla całej organizacji i ważny w historii firmy.