Redakcja kwartalnika "Ważenie – Dozowanie – Pakowanie" zaprasza do udziału w konferencji naukowo-technicznej AUTOMATYZACJA I SYSTEMY PAKUJĄCE W PRZEMYŚLE
Od 1 października 2025 roku w Polsce wejdzie w życie nowy system kaucyjny, który całkowicie zmieni sposób rozliczania poziomów recyklingu odpadów komunalnych. Gminy stracą możliwość raportowania odzysku butelek PET i szkła, ponieważ od teraz ich recykling będzie rozliczany przez producentów i sieci handlowe. W efekcie samorządy muszą znaleźć nowe sposoby na spełnienie unijnych norm recyklingowych. Jakie działania mogą podjąć, by zapełnić powstałą lukę?
W dniach 15-16 listopada 2010r. w Warszawie odbyła się konferencja: „Zarządzanie gospodarką opakowań zwrotnych”, która zgromadziła prawie 40 przedstawicieli wszystkich podmiotów łańcucha dostaw.
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na konferencję: „Zarządzanie gospodarką opakowań zwrotnych”, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2010r., w Warszawie.
Redakcja kwartalnika "Ważenie – Dozowanie – Pakowanie" zaprasza do udziału w konferencji naukowo-technicznej AUTOMATYZACJA I SYSTEMY PAKUJĄCE W PRZEMYŚLE
Redakcja kwartalnika "Ważenie – Dozowanie – Pakowanie" zaprasza do udziału w konferencji naukowo-technicznej AUTOMATYZACJA I SYSTEMY PAKUJĄCE W PRZEMYŚLE w dniu 6 maja 2010 r., która odbędzie się w hotelu „Orle Gniazdo” w Szczyrku.
Wszystko się zużywa. Dobrze jednak mieć kontrolę nad tym procesem, szczególnie jeśli dotyczy on opakowań spożywczych. Ich stan wpływa przecież na jakość i bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz produktów, a więc również na zdrowie spożywających je konsu
W połowie listopada 2008 roku częstochowska firma Dospel Plastics podpisała umowę agencyjną z europejskim oddziałem japońskiego producenta robotów i manipulatorów do wtryskarek, firmą Star Automation.
W dniach 15-16 listopada 2010 r., w Warszawie odbędzie się Konferencja „Zarządzanie gospodarką opakowań zwrotnych”, organizowana przez Firmę MOVIDA Conferences.
Portal Opakowania.biz oraz kwartalnik "Ważenie – Dozowanie – Pakowanie" zapraszają na konferencję naukowo-techniczną AUTOMATYZACJA I SYSTEMY PAKUJĄCE W PRZEMYŚLE – 2009, która odbędzie się w dniach 14-15 maja 2009 r. w hotelu Orle Gniazdo w Szczyrku.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
Polska przygotowuje się do wprowadzenia systemu kaucyjnego, który jest odpowiedzią na dyrektywę Unii Europejskiej – Single Use Plastic (SUP) czyli tzw. „dyrektywę plastikową”.
Safety First – bezpieczeństwo przede wszystkim – to dla Brenntag Polska jedna z podstawowych wartości.
O tym, jak rozwijanie niskokosztowej automatyzacji (również w zarządzaniu) wpływa na optymalizację produkcji – zarówno u klienta, jak i we własnej firmie, opowiada Daniel Marzec i Radomir Ochocki, dyrektorzy zarządzający spółki igus Polska
ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.