Konferencja Przemysł 4.0 odbędzie się 9 kwietnia w Warszawie. To wiodące wydarzenie w Polsce poświęcone najnowszym technologiom w służbie Przemysłowego Internetu Rzeczy, Big Data, bezpieczeństwa sieci i komputerów przemysłowych z danymi w chmurze.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Nowoczesne przedsiębiorstwa skupiają się na podwyższaniu standardów nie tylko w zakresie obsługi klienta, ale również pracowników. Jedną z norm jest obecnie dbałość o sprawny przepływ informacji. W tym celu stworzono portal pracownika. Czym dokładnie jest ta platforma, jakie funkcje powinna oferować i kto powinien w nią zainwestować?
Nie da się ukryć, że w obecnych czasach osoby posiadające wykształcenie specjalistyczne na kierunkach technicznych, są rozchwytywane na rynku pracy. Pracodawcy szczególną uwagę zwracają przede wszystkim na praktyczne umiejętności. To dzięki nim przełożony jest w stanie określić możliwości i potencjał przyszłego pracownika.
W zakładzie napojowym PepsiCo w Michrowie właśnie ruszyła niezwykle nowoczesna, wydajna i uniwersalna linia do produkcji napojów w opakowaniach szklanych.
Urządzenia bezprzewodowe rewolucjonizujące sposoby monitorowania zakładów przemysłowych to między innymi układy do precyzyjnych pomiarów ciśnienia, temperatury i ultradźwięków.
Od pierwszego września wejdzie w życie kolejna nowelizacja tzw. ustawy śmieciowej. Wedle jej zapisów, osoby, które nie będą stosowały się do zasad o segregacji odpadów, za ich odbiór zapłacą od dwóch do czterech razy więcej. Zmiany zakładają też ulgi dla tych gospodarstw domowych, które same zagospodarują część produkowanych odpadów.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest mieszkać poza miastem? Znajomi podpowiadali przeprowadzkę, wspominając o lasach na wyciągnięcie ręki, ciszy, spokoju, byciu bardziej „eko”? Przeprowadzka poza tereny miejskie faktycznie może pozornie wydawać się dobrym pomysłem na przyszłość. Jednak, czy w erze rosnącej świadomości ekologicznej, jest to rzeczywiście tak dobry pomysł? O tym, jak z punktu widzenia ekologii i ekonomii wygląda masowa migracja poza miasta, pisze architekt – Paweł Wołejsza.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
Jeśli nie zaczniemy segregować, zbierać i przetwarzać większych niż obecnie ilości odpadów z tworzyw sztucznych, już w 2024 roku nie będziemy osiągać określonych przez prawo poziomów recyklingu. Oznaczać to będzie m.in. wysokie opłaty dla tysięcy producentów wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek. Koniec końców, koszty te zostaną przeniesione na konsumentów.
Od początku swego istnienia przemysł dąży do wzrostu wydajności produkcji, obniżenia jej kosztów i polepszenia jakości wytwarzanych elementów. Zapewnienie tego możliwe jest tylko przez zastosowanie nowoczesnych technologii, a jedną z nich jest tytułowa automatyka przemysłowa.
Aż 96% Polaków uważa, że opakowań jest za dużo a produkty powinny być pakowane inaczej
OPAKPRINT to spotkanie skierowane do przedstawicieli przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych i firm handlowych sektora opakowań i poligrafii. Dzięki połączeniu tych branż, spotkanie targowe umożliwi Państwu dotarcie z ofertą do jeszcze szerszego grona spe
Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym przez Smithers, globalna pandemia 2020 będzie miała głęboki i trwały wpływ na łańcuch dostaw opakowań. Zakłócenia trwają od 2020 roku i wraz z rosnącymi cenami żywic polimerowych i innych surowców, które stworzyły nowy imperatyw dla firm, mogły ponownie ocenić swoje strategie łańcucha dostaw, zakupów i logistyki.
Aż 86% Polaków potwierdza, że system kaucyjny trzeba wprowadzić jak najszybciej