Mija pełny rok pandemii COVID-19, mającej wpływ na funkcjonowanie niemal wszystkich sektorów gospodarki.
Grupa Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce i Europie, otworzyła pod Warszawą nowe centrum magazynowo - logistyczne o powierzchni ponad 3,8 tys. m2. Jest to doskonała oferta logistyczna dla klientów z centralnej części Polski.
W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.
Uroczysta Gala Finałowa konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2020 została zorganizowana 21 października 2020 r. podczas wydarzenia Gospodarka 4.0 w obliczu kryzysu. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej.
Grupa Grembox, dystrybutor i producent opakowań z tektury falistej oraz innych materiałów opakowaniowych, zdecydowała się na wynajęcie przestrzeni magazynowej w obiekcie Panattoni Park Ruda Śląska III. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Firma podsumowuje najnowsze inicjatywy oraz efekty działań, których celem jest przyszłość bez odpadów
Najlepsza jakość za najlepszą cenę – to zasada funkcjonowania marki MiNt. Właściciel marki po jej przejęciu w 2006 roku stawia na jej rozwój. Ciągle poszerza ofertę o nowe produkty.
Grupa Plast-Box wciąż dynamicznie rośnie i notuje ponad 22% wzrost przychodów ze sprzedaży pomimo niesprzyjających warunków na rynkach zaopatrzenia w surowce i materiały produkcyjne. Wyższe przychody, dywersyfikacja działalności i wzmocnienie potencjału to najważniejsze zadania zrealizowane przez Grupę w minionym półroczu.
Nowy numer kwartalnika "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie" (4/2020)
Jednym z ważniejszych obszarów działań Bydgoskiego Klastra Przemysłowego jest aktywność międzynarodowa. Są to szeroko zakrojone działania, które obejmują uczestnictwo w projektach o zasięgu europejskim i ogólnoświatowym.
Automatyzacja magazynu to przedsięwzięcie, które wiąże się z wieloma korzyściami wynikającymi z oszczędności pieniężnych, poprawy funkcjonowania procesów czy też wzrostu ogólnej wydajności całej firmy.
Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zapraszają w dniach 20-22 kwietnia 2021r. na Konferencję Branży Narzędziowo-Przetwórczej INNOFORM® w formule on-line. Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona niezwykle istotnym dla branży narzędziowej zagadnieniom ECO-DESIGN oraz Circular Economy. W centrum uwagi znajdą się zmiany w ustawodawstwie Unii Europejskiej, wprowadzające nowe podejście w gospodarowaniu materiałami – Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack nie odbędą się w planowanym wcześniej, majowym terminie. Wydarzenie dedykowane branży opakowań będzie miało miejsce w dniach 23-25 listopada 2021 w Ptak Warsaw Expo.
Aby przyspieszyć rozwój grupy ERG SA , Rada Nadzorcza i zarząd spółki ERG SA powołały zespół negocjacyjny w skład, którego wchodzą między innymi Wojciech Hetmaniuk przewodniczący RN i Maciej Błasiak, prezes zarządu spółki.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.