Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.
Targi KOMPOZYT-EXPO® są jedynym spotkaniem w Polsce poświęconym wyłącznie branży materiałów i technologii kompozytowych. Skupienie wydarzenia na jednym obszarze jest szczególnie cenne dla wystawców, którzy przyjeżdżają na targi z konkretnymi celami i ofertą.
W obliczu znaczącego dla nas głosu ponad 200 wystawców, którzy wyrażali wolę przeniesienia targów na inny termin, podjęliśmy decyzję iż w Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku RemaDays zostają przełożone na 23-25 marca 2022 roku.
Setki firm z ponad 30 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu już potwierdzają udział w 29. edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy. Od 20 do 23 maja 2025 zaprezentują najnowsze rozwiązania dla tej gałęzi przemysłu. Rejestracja dla wystawców wciąż trwa – warto już teraz zarezerwować najlepsze miejsce.
Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie recyklingu, gospodarki obiegu zamkniętego oraz unikalna Strefa Kaucji, w której zaprezentowane zostaną technologie wspierające wdrażanie systemu kaucyjnego w Polsce – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji targów POLECO. W programie nie zabraknie także debat i konferencji z udziałem niemal 100 ekspertów, którzy podejmą najważniejsze wyzwania stojące przed gospodarką i środowiskiem.
W obliczu rosnących wyzwań klimatycznych i zmian w europejskim prawodawstwie środowiskowym, konferencje towarzyszące Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska POLECO stanowią kluczową platformę merytorycznej debaty i wymiany doświadczeń.
Merytoryczne spotkania i konferencje, najnowsze rozwiązania branżowe, premiery produktowe, wyjątkowe jubileusze, specjalni goście oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – te i mnóstwo innych niespodzianek czeka na gości dwudniowych targów Ekotech.
Prawie 6000 odwiedzających, 300 wystawców z 22 krajów i ponad 4 tysiące m2 powierzchni wystawienniczej. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna, wrześniowa edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Była to jubileuszowa, 25. edycja wydarzenia organizowanego przez Targi Kielce.
Nowoczesna poligrafia to dziś znacznie więcej niż sam proces druku. To zaawansowane technologie, automatyzacja, personalizacja, rozwiązania cyfrowe, innowacyjne materiały i systemy, które pozwalają firmom działać szybciej, efektywniej i bardziej elastycznie. Właśnie te obszary znajdą się w centrum uwagi podczas Warsaw Print-Tech Expo 2026, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży poligraficznej w Polsce.
Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech zorganizowane w 2023 roku przyciągnęły do Targów Kielce jeszcze więcej Wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania odpadami i prawie trzykrotnie więcej Zwiedzających niż podczas poprzedniej edycji. W tym samym czasie odbyły się jubileuszowe Targi Enex – największe targi odnawialnych źródeł energii w Polsce.
W dniach 18–20 listopada 2025 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się 2. edycja targów Labeling Tech – największego w Polsce wydarzenia dedykowanego technologiom etykietowania, znakowania i identyfikacji produktów. To jedyna taka platforma, która kompleksowo prezentuje innowacje łączące świat produkcji, logistyki, marketingu i nowych technologii.
Rozwój gospodarczy i promocja regionu świętokrzyskiego – taki cel przyświeca współpracy, jaką zawiązały Targi Kielce i Główny Urząd Miar.
TAROPAK to kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań. Kolejne edycje imprezy to setki nowości mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowania oraz rozwiązania związane z etykietowaniem. Tegoroczna edycja Targów TAROPAK, która zostanie zaprezentowana w całkiem nowej odsłonie, odbędzie się w dniach 13-15 listopada 2024 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
Tysiącami pełnych energii rozmów, startujących biznesów oraz dopinanych kontraktów tętniły cztery dni 28. Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Wydarzenie po raz kolejny okazało się największym i najważniejszym w Europie Środkowej spotkaniem służącym rozwojowi branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Na licznych stoiskach prezentowane były najnowsze technologie, linie produkcyjne i surowce. Ofertę 603 firm z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu poznało ponad 15 tysięcy osób z różnych stron świata.