Wyzwania, w obliczu jakich stoi dziś środowisko naturalne, wymagają szybkich i skutecznych działań na wielu polach, także w biznesie. Grupa Plast Box, świadoma swojej odpowiedzialności za kondycję natury, już od dawna konsekwentnie wdraża bezpieczne rozwiązania i na bieżąco praktykuje zasady zrównoważonego rozwoju. W ramach jej struktury ukształtował się ekoteam, który z pasją i wielkim zaangażowaniem już kolejny sezon podejmuje inicjatywy proekologiczne.
Kilkadziesiąt tysięcy napojów izotonicznych już trafiło do sportowców z Polski, Słowacji, Czech i Łotwy w ramach działań promujących zdrowy tryb życia i recykling opakowań aluminiowych. Każda aluminiowa puszka po wypitym napoju zostanie poddana recyklingowi. Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych Recal w ramach inicjatywy Każda Puszka Cenna połączyła siły z producentem napojów Krynicą Vitamin.
Właściwa organizacja przestrzeni magazynowej - ułatwiająca zachowanie porządku w miejscu przechowywania towaru - nie tylko wpływa na jakość i wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników i składowanych produktów.
Rozwiązanie opakowaniowe do ponownego napełniania – The Simple One – zdobyło złoto w renomowanym konkursie German Design Award 2022. Nagrodzono również dwa inne ekologiczne projekty opakowań opracowane przez firmę ALPLA – opakowanie uzupełniające NOW i ultralekką TetherTube.
Targi PLASTPOL są wschodnioeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej będzie w tym roku.
Komentarz ekonomiczny Julii Patorskiej, liderki zespołu ds. analiz ekonomicznych, Sustainability & Economics, Deloitte
Ranpak Holdings Corp.(„Ranpak”) (NYSE: PACK), światowy lider w zakresie zrównoważonych, papierowych rozwiązań opakowaniowych dla handlu elektronicznego i przemysłowych łańcuchów dostaw, prezentuje gamę produktów i usług zaprojektowanych tak, aby sprostać obecnym trendom na rynku łańcucha chłodniczego.
Wszechstronność systemu kontroli rentgenowskiej IX-EN-4093-S firmy Ishida umożliwiła portugalskiemu producentowi dań gotowych jeszcze bardziej zaostrzyć surowe standardy bezpieczeństwa i jakości produkowanej przez niego żywności.
Niezbędnym elementem wyposażenia każdej firmy produkcyjnej, magazynowej i spedycyjnej są palety stosowane jako sztywne podłoża pełniące funkcję nośników towarów o mniejszych gabarytach, które upraszczają logistykę i transport.
Zainteresowanie montażem produktów za pomocą taśm dwustronnie klejących, samoprzylepnych i błon klejowych nieustannie wzrasta. Trend ten jest szczególnie widoczny w branżach: motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, budownictwie i reklamie, jednak szybko przekonują się do niego kolejni producenci. Tym bardziej, że dostępne na rynku rozwiązania pozwalają dobrać taśmę/błonę lub ich wykrój odpowiednio do konkretnych potrzeb, obciążeń, warunków funkcjonowania połączenia oraz jego trwałości.
Okres dostawy można znacznie wydłużyć, stosując specjalne pojemniki na borówki.
Prawie 90 proc. Polaków segreguje jednorazowe szklane butelki wrzucając je do zielonego pojemnika w ramach gminnych systemów odbioru frakcji szklanej. Sprawnie działa też odbiór butelek zwrotnych, np. po wodzie lub piwie, pozwalając na ponowne zagospodarowanie ponad 70% takich opakowań. Instytut ESG jest za systemem kaucyjnym dla butelek plastikowych, których odzyskuje się niewiele – dla konsumentów i samych sklepów, dodatkowe obowiązki nie przysporzą takich problemów, jak gabarytowe szkło. Te powinny być pozyskiwane jak dotychczas – z systemów gminnych.
Słowa „ekologia” i „zrównoważony rozwój” odmieniane są dzisiaj przez wszystkie przypadki, bo temat ochrony środowiska i dbałości o przyszłość naszej planety jest na uwadze coraz większej liczby konsumentów.
Usługi, rozwiązania i technologie, które przez najbliższy czas będą wyznaczały trendy w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej zaprezentowali wystawcy podczas POLECO. Przez trzy dni targów ponad 5000 uczestników miało doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz relacji biznesowych, a także do udziału w merytorycznych konferencjach i debatach.
Dobiegła końca 17. już edycja Targów Reklamy i Druku RemaDays 2022. Podobnie jak poprzednie edycje i ta była pełna wrażeń, emocji, wartościowych spotkań i cennych informacji zdobytych podczas licznych prelekcji. W ciągu 3 dni targów RemaDays do Centrum Wystawienniczego PTAK Warsaw w Nadarzynie przybyło blisko 10 tys zwiedzających. W 11 sektorach targowych swoją ofertę zaprezentowało 483 wystawców z Polski i z zagranicy. Największe w Europie Targi Reklamy i Druku zakończone!