Poziom recyklingu odpadów w Polsce nadal jest na niewystarczającym poziomie.
Prowadzenie biznesu wymagającego składowania większej ilości asortymentu stawia przedsiębiorcę przed koniecznością zadbania o przestrzeń magazynową i wyposażenie niezbędne do jej obsługi.
Problem epidemii spadł na całą gospodarkę, również na branżę gospodarki odpadami. Nagle pojawiły się zupełnie nowe problemy związane ze zmianą strumienia odpadów, brakami kadrowymi związanymi z chorobą, pojawieniem się w odpadach komunalnych odpadów
W tym odcinku skupimy się na porównaniu belownic pionowych z belownicami poziomymi pod kątem funkcjonalności i możliwości użytkowania.
Targi KOMPOZYT-EXPO® są wiodąca platformą spotkań, wymiany informacji i dyskusji dla przemysłu kompozytowego w Europie Środkowo-Wschodniej; wyznacznikiem nowoczesnych standardów technologicznych, strefą promocji produktów i innowacyjnych rozwiązań; miejscem corocznych spotkań decydentów, kadry zarządzającej, inżynierów, technologów, projektantów i konstruktorów z branż takich jak.: motoryzacja, transport, lotnictwo, inżynieria lądowa, budownictwo, energetyka wiatrowa, przemysł stoczniowy, sportowy czy medyczny.
W dniach od 27 września do 2 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będzie najbardziej kompleksowe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane branży spożywczo-gastronomicznej, hotelarskiej oraz opakowaniowej i logistycznej.
Badanie wpływu targów na rozwój gospodarki to temat raportu, który jest opracowywany przez Komitet Stowarzyszeń UFI - Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego.
Instytut Staszica przeanalizował zapowiedzi dotyczące ustawy wprowadzającej system kaucyjny dla opakowań plastikowych, a także szklanych wielokrotnego i jednorazowego użytku. Instytut pozytywnie ocenia projekt objęcia systemem kaucyjnym opakowań plastikowych czy metalowych dla napojów (butelki PET, puszki) jako tych surowców, które ze względu na specyfikę (małą masę, możliwość zgniatania) mogą być przyjmowane przez automaty w większości sklepów lub mogą być przez nie zbierane manualnie. Dodatkowo to one właśnie w ogromnym stopniu zanieczyszczają nasze ulice i środowisko – ich zbiórka i recykling są więc korzystne społecznie i ekologicznie, a także realne organizacyjnie.
Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Jokey pokazuje, co potrafi In Mould Labeling: na opakowaniu można teraz zamontować cyfrowe znaki wodne, zapachy, efekty haptyczne i wiele innych.
Właściwa organizacja przestrzeni magazynowej - ułatwiająca zachowanie porządku w miejscu przechowywania towaru - nie tylko wpływa na jakość i wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników i składowanych produktów.
Gdy drzwi targów FMB zostaną ponownie otworzone w centrum wystawowym Bad Salzuflen 5 listopada br. organizator tego wydarzenia - firma Clarion Events Deutschland - będzie w tym samym czasie świętowała rocznicę dziesiątej wystawy z rzędu.
Zwykło się mówić, że to nie szata zdobi człowieka. Choć w popularnym przysłowiu jest dużo prawdy, to jednak trudno szukać potwierdzenia tych słów jeśli chodzi o efektywne metody sprzedaży i promocji produktów. Właśnie temu służy opakowanie, które ma za zadanie "ubrać" produkt i przedstawić go z jak najlepszej strony.
Na tegoroczne Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO zaprasza grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentować będą także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.