Targi PLASTPOL są wschodnioeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej będzie w tym roku.
Taropak to targi opakowań o najdłużej tradycji w Polsce. W tym roku odbyła się już 33 edycja tego wydarzenia. Targom Taropak towarzyszyły Targi Polagra, których ekspozycja wystawiennicza składała się z trzech salonów: FOOD, FOODTECH oraz HORECA. Jakie nowości czekały na odwiedzających podczas tegorocznych Targów?
Nowe wydarzenie dla branży kompozytowej w Europie Środkowej nabiera rozpędu! Już dziś organizatorzy – Targi w Krakowie oraz JEC Group – z dumą ogłaszają pierwszych wystawców, którzy wezmą udział w JEC Forum Central Europe 2025. Wydarzenie połączy kluczowych graczy z łańcucha dostaw kompozytów z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Słowacji, Słowenii i całego regionu.
W dniach 10 – 11 maja 2023 roku firma ML Polyolefins będzie wystawcą na targach PRSE 2023 w Amsterdamie. Zespół działu zakupów oraz działu handlowego będzie na państwa czekał na stoisku numer K6.
W dniach 24–26 września 2025 roku Poznań stanie się centrum branży opakowaniowej. Targi TAROPAK, organizowane równolegle z Targami POLAGRA, to wydarzenie poświęcone technologiom pakowania i etykietowania. To przestrzeń, w której spotykają się producenci, dostawcy i użytkownicy opakowań reprezentujący najważniejsze sektory przemysłu.
Targi PLASTPOL są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej jest w tym roku. Targi odwiedziło prawie 400 firm z 26 krajów świata, zajmując niemal 10 tys. m.kw. powierzchni wystawienniczej.
Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń objął stanowisko prezesa Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Zastąpił Tomasza Kobierskiego, byłego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Andrzej Mochoń funkcję tę będzie sprawował po raz drugi – prezesem PIPT był już w latach 2010-2011, następnie, aż dotąd, pełnił funkcję wiceprezesa.
Już po raz czternasty Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A, przy wsparciu merytorycznym Akademii Wiedzy Środowiskowej, organizuje konferencję dotyczącą logistyki odzysku. W tym roku zostaną podjęte również tematy związane z raportowaniem ESG, aby już teraz firmy z sektora MŚP przygotować do wymogów, które niebawem będą ich codziennością. Konferencja odbędzie się w dniach 16 – 17 IX 2024 roku w siedzibie Teatru Bohema House, przy ul. Smugowej 46A w Warszawie.
Kompleksowa oferta ekologicznych trendów oraz technologicznych nowości dla branży ochrony klimatu, ale także różnych gałęzi przemysłu i przedsiębiorstw uwzględniających w swojej działalności aspekty środowiskowe, będzie zaprezentowana podczas targów POLECO.
W dniach 9–11 września 2025 roku Ptak Warsaw Expo stało się centrum polskiej poligrafii. Targi Print Tech potwierdziły swoją pozycję największego wydarzenia branżowego w kraju, gromadząc tysiące profesjonalistów i pasjonatów druku. Atmosfera była wyjątkowa – pełna energii, rozmów, premier i inspirujących spotkań. Branża pokazała, że w erze cyfryzacji i mediów elektronicznych druk nie tylko zachowuje swoją rolę, ale też dynamicznie się rozwija i wchodzi na nowe obszary zastosowań.
W dniach 13-15 lutego 2024 r. odbędą się po raz drugi Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw - IntraMag Poland - wydarzenie biznesowe skierowane do osób zarządzających logistyką wewnętrzną, bezpieczeństwem w magazynie i łańcuchem dostaw. Każdy, kto odwiedzi targi, będzie miał możliwość zapoznać się z najnowszymi technologiami związanymi z pracą w magazynie oraz rozwiązaniami ułatwiającymi zarządzanie powierzchnią magazynową.
Ekologiczne opakowania stają się nie tylko trendem, ale koniecznością w branży spożywczej. Rosnąca świadomość konsumentów, wymogi regulacyjne oraz presja ze strony rynku sprawiają, że producenci żywności i usług HoReCa coraz częściej sięgają po rozwiązania przyjazne środowisku. Doskonałą okazją do poznania innowacji w tym obszarze są targi żywności WorldFood Poland – jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. O tym, jak sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu i środowiska, będzie można porozmawiać podczas targów POLECO, które odbędą się w dniach 13-15 października.
Branża materiałów kompozytowych dynamicznie się rozwija, a kompozyty wykorzystywane są z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie przemysłu, od motoryzacji i budownictwo po sport i branżę kosmiczną.
Już za kilka tygodni w dniach 4-6 października 2021 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Taropak poświęcone technikom pakowania i etykietowania. W tym roku po raz kolejny odwiedzający będą mogli porozmawiać z wystawcami, którzy zaoferują nie tylko surowce, półprodukty czy materiały opakowaniowe, ale także maszyny i urządzenia pakujące oraz maszyny służące do wyrobu opakowań. A w 2021 r. branża ma się czym pochwalić!