Do 2030 r. kraje UE będą produkować 39 mln ton odpadów papierowych i kartonowych rocznie. Dodatkowe odpady powstałe w okresie świątecznym tylko pogłębiają ten problem.
Rozporządzenie parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (tzw. PPWR) będzie dokumentem o ogromnym wpływie na europejski i polski rynek. Jego projekt, nad którym trwają obecnie prace, nie uwzględnia jednak wielu kwestii technologicznych dotyczących opakowań i możliwości branży recyklingowej, stanowiąc jednocześnie źródło wielu niejasności dla przedsiębiorców. - Zmieńmy jego zapisy z korzyścią dla środowiska, branży i konsumentów – apeluje stowarzyszenie NATUREEF w imieniu kilkudziesięciu firm, instytucji i jednostek naukowych i proponuje konkretne propozycje.
Targi KOMPOZYT-EXPO® są jedynym spotkaniem w Polsce poświęconym wyłącznie branży materiałów i technologii kompozytowych. Skupienie wydarzenia na jednym obszarze jest szczególnie cenne dla wystawców, którzy przyjeżdżają na targi z konkretnymi celami i ofertą.
Firma ML Polyolefins, producent recyklatów PP, zaprezentowała nowe portfolio produktów, dostosowując swoją ofertę do oczekiwań klientów i grupując swoje tworzywa według sposobu przetwórstwa. Przygotowując nową ofertę, ML uzupełnia gamę tworzyw o premierowe materiały do wtrysku.
Bogata oferta wystawców, znakomici eksperci z Polski i z zagranicy, nowości produktowe i ważne tematy omawiane podczas warsztatów. To wszystko podczas targów KOMPOZYT-EXPO®, które odbędą się już w tym tygodniu – 4 i 5 października w EXPO Kraków! To jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie i jedyne targi w Polsce dla branży materiałów kompozytowych.
Według badań przeprowadzonych przez GlobalWebIndex 64% konsumentów uważa, że opakowanie ekologiczne to takie, które można poddać recyklingowi. Puszki aluminiowe można przetwarzać w nieskończoność, oszczędzając tym samym energię i surowce. Aby tak się stało, trzeba jednak zacząć od selektywnej zbiórki.
12. edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się 4-5 października w EXPO Kraków. To najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyne targi w Polsce poświęcone branży kompozytowej.
Środowisko, w którym przebywają ludzie, odgrywa kluczową rolę dla ich zdrowia i życia. Jeśli jest czyste, gwarantuje swoim mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.
Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.
Branża materiałów kompozytowych dynamicznie się rozwija, a kompozyty wykorzystywane są z powodzeniem niemal w każdej dziedzinie przemysłu, od motoryzacji i budownictwo po sport i branżę kosmiczną.
W dniach 10 – 11 maja 2023 roku firma ML Polyolefins będzie wystawcą na targach PRSE 2023 w Amsterdamie. Zespół działu zakupów oraz działu handlowego będzie na państwa czekał na stoisku numer K6.
Kilkadziesiąt tysięcy napojów izotonicznych już trafiło do sportowców z Polski, Słowacji, Czech i Łotwy w ramach działań promujących zdrowy tryb życia i recykling opakowań aluminiowych. Każda aluminiowa puszka po wypitym napoju zostanie poddana recyklingowi. Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych Recal w ramach inicjatywy Każda Puszka Cenna połączyła siły z producentem napojów Krynicą Vitamin.
Wysokie koszty energii, inflacja czy zmiany na rynku dostaw skłaniają do podejmowania intensywnych dyskusji m.in. na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Dla całej branży materiałów kompozytowych najważniejszym miejscem na debatę o wyzwaniach dla przemysłu będą Targi KOMPOZYT-EXPO®. Tegoroczna 12. edycja odbędzie się 4 i 5 października w EXPO Kraków.
Zakaz wprowadzania na rynek wielu rodzajów opakowań, obowiązek korzystania z surowców z recyklingu przy ich produkcji, ograniczenie jednorazowych kubków w gastronomii - m.in. z takimi zmianami liczyć się muszą przedsiębiorcy. Rozpoczyna się opiniowanie zmian unijnej dyrektywy opakowaniowej
Konferencja odbędzie się 4 – 6 luty 2020 r. w Bielsko-Białej. Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami.