Wzrost świadomości ekologicznej pokazuje, że nadchodzi czas, aby automatyzację wykorzystać do przetwórstwa opakowań i tworzyw sztucznych. Jak zatem maksymalnie wykorzystać wszystkie surowce, produkty i odpady zwiększając tym samym oszczędność energii i zmniejszając emisję gazów cieplarnianych w całym cyklu życia produktu?
Dążymy do skutecznego recyklingu zużytych materiałów i świadomej segregacji odpadów i poprzez codzienność staramy się pokazywać, że ekologia ma znaczenie.
Problem odpadów to temat od dawna podejmowany w Unii Europejskiej. O tym jak skomplikowane jest to wyzwanie mówi Sekretarz Generalny FEAD Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Odpadami Paolo Campanella, który we wrześniu będzie gościem specjalnym tegorocznej XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku.
Robotyka, cyfrowe sterowanie, zaawansowane tworzywa biodegradowalne i recyklaty nowej generacji – te i wiele kolejnych przełomowych rozwiązań zwiedzający poznają podczas XXIX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Od 20 do 23 maja Targi Kielce staną się centrum innowacji i biznesu. Ofertę w siedmiu halach ośrodka zaprezentuje 600 firm z 30 krajów. Bilety dla zwiedzających cały czas dostępne są na stronie plastpol.com.
Opakowania żywności stanowią ok. 65% rynku opakowań w Polsce. Zaś producenci żywności wprowadzając na rynek swoje produkty w opakowaniach ponoszą koszty „zagospodarowywania” wykorzystanych opakowań, traktowanych jako odpady opakowaniowe.
Oferta najnowszych technologii dla ochrony klimatu od 17 do 19 października ponownie wypełni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siłą Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO jest ekspozycja wystawiennicza liderów branży oraz bogaty program wydarzeń poruszający najbardziej aktualne zagadnienia.
W dniach 13-14 marca 2013 w Warszawie odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Recyklingu. Będzie to najważniejsza międzybranżowa debata o odpadach.
Celem konferencji jest prezentacja propozycji rozwiązań praktycznych problemów wdrażania nowych regulacji.
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Gospodarka o obiegu zamkniętym jest koncepcją gospodarczą, w której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane. Idea ta uwzględnia wszystkie etapy cyklu życia produktu, zaczynając od jego projektowania, poprzez produkcję, konsumpcję, zbieranie odpadów, aż do ich zagospodarowania. Ministerstwo Klimatu i Środowiska nagrodziło produkty zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju i racjonalnego wykorzystania zasobów przyrodniczych.
Pękła rynna, dach przecieka a może trzeba uszczelnić okno? Na kłopoty taśma bitumiczna Onduband – nowy innowacyjny produkt wprowadzony na rynek Polski przez firmę Onduline Materiały Budowlane.
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy 68% Polaków deklaruje, że dokonuje segregacji w swoich domach.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
Zgodnie z danymi Eurostatu za 2020 rok statystyczny Kowalski wytwarza około 346 kg odpadów komunalnych w ciągu roku.
Priorytetowa inwestycja Targów Kielce wchodzi w fazę realizacji. W czwartek, 23 stycznia została podpisana umowa z firmą Strabag, która zaprojektuje i wybuduje nową halę wystawienniczą i przebuduje już istniejącą. Połączona przestrzeń obydwu obiektów to w sumie ponad 15 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w parterze i 3000 na antresoli. Nowy obiekt w infrastrukturze ośrodka będzie zatem czterokrotnie większy od obecnie największej hali nr 5. Prace mają ruszyć wiosną po największej wystawie sezonu – targach techniki rolniczej Agrotech.