Zrównoważone działania Utz dzięki tradycji i naszej wizji przyszłości.
Już 19 maja 2022 r. w Katowicach odbędzie kolejna konferencja Polskiej Izby Ekologii nt. Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP). Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Uczestnicy mogą wybrać formę udziału w konferencji – stacjonarnie lub zdalnie, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (transmisja on-line w czasie rzeczywistym).
Jednym z wyzwań dla polskiej gospodarki staje się konieczność odchodzenia od wysokoemisyjnych źródeł energii i coraz ostrzejsza polityka klimatyczna Unii Europejskiej, do której Polska będzie musiała się dostosować. Oba te wyzwania można połączyć, a środkiem do celu może być budowanie innowacyjnej, neutralnej klimatycznie gospodarki.
Jednym z wyzwań dla polskiej gospodarki staje się konieczność odchodzenia od wysokoemisyjnych źródeł energii i coraz ostrzejsza polityka klimatyczna Unii Europejskiej, do której Polska będzie musiała się dostosować. Oba te wyzwania można połączyć, a środkiem do celu może być budowanie innowacyjnej, neutralnej klimatycznie gospodarki.
INNOFORM® online, tegoroczna wersja dobrze już znanych bydgoskich targów, skutecznie połączyła branżę narzędziowo-przetwórczą. Patronat strategiczny nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Trzydniowe wydarzenie (20-22.04.2021) organizowane przez Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie, dzięki ciekawemu połączeniu konferencji, giełdy kooperacyjnej i spotkań biznesowych z prezentacjami konkretnych rozwiązań, zgromadziło w sumie ponad 600 uczestników.
CELE KONFERENCJI: • Prezentacja wyników aktualnych badań naukowych i doświadczeń aplikacyjnych • Dyskusja na temat nowych koncepcji doskonalących systemy logistyczne i transportowe • Organizacja forum wymiany doświadczeń praktyków z obszarów logistyki, transportu i dziedzin pokrewnych
W związku z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego w Polsce i wielu innych krajach, zorganizowanie w dniach 19-22 maja 2020 Targów PLASTPOL stało się niemożliwe. Na podstawie licznych rozmów z naszymi partnerami, wystawcami i gośćmi targów zadecydowaliśmy, że wiodące w naszym regionie Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędą się od 6 do 9 października 2020.
Forum ma na celu zaangażowanie wszystkich przedstawicieli RIPOK-ów w bezpośredni dialog. Spotkanie będzie okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń, przedyskutowania ważnych zagadnień, znalezienia rozwiązań dla nurtujących problemów.
Produkcja karmy dla zwierząt wymaga dokładności. Polski oddział firmy United Petfood zainwestował w linie naważarek i wag kontrolnych Ishida - instalacja maszyn przełożyła się na zmniejszenie kosztów funkcjonowania, a także efektywność zakładu.
Codziennością największych polskich producentów opakowań oraz żywności, a także młodych firm tworzących innowacyjne, neutralne dla środowiska opakowania, są poszukiwania odpowiedzi na pytania związane ze zmieniającymi się przepisami, powstającymi technologiami i trendami konsumenckimi.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią od 21 do 23 września odbędą się w Targach Kielce. Nie zabraknie nowoczesnych maszyn przetwórczych i technologicznych rozwiązań. To jedno z największych wydarzeń tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.
Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON wyznacza nowe trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska w Polsce z uwzględnieniem wymagań Unii Europejskiej. Jego podstawowym celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń i poglądów pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w sektorze ochrony środowiska. Odbędzie się w dniach 10-11 października 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy okazji targów POL-ECO-SYSTEM.
Nagroda dla pochodzącego z Węgier i pracującego w Hiszpanii naukowca: dr Gergely Neu wyróżniony za osiągnięcia badawcze w jednym z obszarów uczenia maszynowego
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Warsztatach Technicznych – Laser czyszczący rewolucja w Przetwórstwie Tworzyw Sztucznych oraz zastosowanie robotów współpracujących z laserem.
Konferencja odbędzie się 4 – 6 luty 2020 r. w Bielsko-Białej. Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami.