Droga rozwoju spółki Georg Utz od 1947 do 2022 roku była długa, czasem żmudna i naznaczona wieloma kamieniami milowymi i wyzwaniami.
Styropian grafitowy w branży budowlanej cieszy się dużą popularnością, która wciąż stale rośnie. Nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem cechuje się on znakomitymi parametrami termoizolacyjności, które są w stanie zapewnić efektywniejsze ocieplenie budynku.
Już od kilku lat wprowadza się coraz więcej ekologicznych rozwiązań, które mają na celu ochronę naturalnego środowiska. Jednym z działań jest zastąpienie foliowych torebek papierowymi.
Z okazji Światowego Dnia Środowiska 5 czerwca w przestrzeni publicznej Wrocławia pojawią się animatorzy z kolorowymi plecakami, którzy będą zachęcać mieszkańców do recyklingu puszek po napojach. Specjalne plecaki posłużą animatorom do zbiórki puszek. Podczas wydarzenia przeprowadzona będzie również ankieta świadomości na temat recyklingu.
Butelki na wodę z tworzywa PET mają szereg zalet – są trwałe, lekkie i co najważniejsze, wbrew obiegowym opiniom, przyjazne środowisku naturalnemu.
Zapraszamy do udziału w 32. Konferencji Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów, która odbędzie się w dniach 15-17 marca 2022 r. w hotelu Blue Mountain Resort**** w Szklarskiej Porębie oraz w formule online.
Polski Pakt Plastikowy na rzecz skutecznego i powszechnego recyklingu mechanicznego. Opublikowano „Klasyfikację opakowań nadających się do recyklingu”[1] – dokument, który zakończy wątpliwości w zakresie poprawnej interpretacji pojęć.
Jubileuszowa, X edycja Konferencji Środowiskowej Interzero odbędzie się w dniach 13-15 września 2023 roku w Krynicy-Zdrój. Wiodącymi tematami obrad i prelekcji będą zagadnienia związane z systemem kaucyjnym oraz dyrektywą SUP. Poruszone zostaną także tematy dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji i projektowania opakowań oraz ekourządzeń wykorzystywanych w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.
Każda Puszka Cenna (Every Can Counts) przeprowadziła międzynarodową akcję promującą recykling w 19 krajach i publikuje nowe badania dotyczące zachowań konsumentów.
Oświetlenie LED (Light-Emitting Diode) zyskuje coraz większą popularność w środowisku produkcyjnym ze względu na swoją energooszczędność i długą żywotność.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
ALPLA rozbudowuje zakład PET Recycling Team w Radomsku, zwiększając wydajność produkcyjną fabryki z 30 000 do 54 000 ton materiału rPET przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Przetwarzane w fabryce zużyte butelki PET w 95% pochodzą z naszego kraju, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek w Polsce, a także do krajów UE m.in. Niemiec, Włoch, Czech i Belgii.
Targi PLASTPOL są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej jest w tym roku. Targi odwiedziło prawie 400 firm z 26 krajów świata, zajmując niemal 10 tys. m.kw. powierzchni wystawienniczej.
Zakup worków do odkurzacza wydaje się być bardzo prostym zadaniem, jednak czasami może sprawiać trudności.
Ishida Europe, specjalista w tworzeniu kompletnych linii produkcyjnych, zapowiedziała, że będzie dążyć do jak najbardziej neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla stoisk wystawienniczych.