„Emil die Flasche®” ma kolejnego członka rodziny: odpowiadając na oczekiwania klientów, firma Emil Vertriebs-GmbH wprowadza do oferty szklaną butelkę na napoje w ochronnym kołnierzu, tym razem o objętości 600 ml. W zeszłym roku firma z Wittibreut w Bawarii (Niemcy) rozszerzyła linię o model 400 ml. Wszystkie butelki są produkowane przez O-I, jednego z czołowych producentów opakowań szklanych na świecie.
Projekt nowelizacji ustawy o odpadach zakłada zmiany w prowadzeniu ewidencji odpadów. Ma się ona odbywać elektronicznie, co będzie wymagało adaptacji systemu gospodarowania odpadami w przedsiębiorstwach do nowych regulacji.
Prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu techniki pakowania i opakowań, przegląd rynku, spotkanie branży, budowa kontaktów biznesowych oraz zawieranie kontraktów handlowych – temu służyć będą II Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017, które odbędą się w dniach 7-9 marca 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.
W sierpniu bieżącego roku Komisja Europejska poddała do konsultacji w krajach członkowskich UE wniosek SCCS (Komitetu Naukowego ds. Bezpieczeństwa Konsumentów przy Komisji Europejskiej) o ograniczenie stosowania izotiazolonów jedynie do konserwacji wyrobów „rinse off”.
Szybkość, oszczędność, intuicyjność, precyzyjność i automatyzacja...
Z ogromną przyjemnością informujemy, że uzyskaliśmy certyfikat zgodności systemu zarządzania jakością z normą PN-EN ISO 9001:2009
Szkło już od prawie 5 000 lat- w zgodzie z naturą chroni i zabezpiecza oraz cieszy niezwykłymi kolorami i formami. Dawniej docenili je mieszkańcy starożytnego Babilonu i Egiptu, obecnie gospodynie domowe, restauratorzy, miłośnicy wina, artyści i wielu inn
Dyskusja okrągłego stołu zakończyła trzecią, międzynarodową konferencję projektu PLASTiCE - Przyszłość biotworzyw (The Future of Bioplastics), która była jednoczenie końcową konferencją projektu. Konferencja odbyła się w dniach 1-2 października 2013 r., w Warszawie. Uczestniczyło w niej ponad 120 uczestników z 18 krajów.
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zdecydowało się w 2021 roku wprowadzić nowelizacje do ustaw dotyczących gospodarki odpadami w Polsce. Mówiąc „własne śmieci” coraz mniej mówimy w kontekście nas samych, a coraz bardziej mając na myśli społeczność, na przykład sąsiedzką.
Gospodarstwa domowe odzyskują obecnie ponad dwie trzecie opakowań szklanych. Zgodnie z najnowszymi danymi stowarzyszenia FEVE (Europejska Federacja Producentów Opakowań Szklanych) ilość poddawanego recyklingowi szkła z gospodarstw domowych wzrosła w Europie do nowego najwyższego
Każda maszyna, aby mogła być eksploatowana przez długi czas, musi być w odpowiedni sposób serwisowana, czyszczona oraz konserwowana. W sposób szczególny tyczy się to urządzeń poligraficznych, ponieważ zły stan ich podzespołów może przełożyć się na niewystarczającą jakość wykonywanych druków.
Zrzeszenie GEPPIA promuje innowacje francuskich producentów urządzeń i maszyn pakujących obecnych na targach INTERPACK 2011 Düsseldorf, 12 - 15 maja 2011 – Hala 6, stoisko D10-13 W tegorocznych targach INTERPACK, które odbędą się w D...
Podczas wrześniowych targów Festiwal Marketingu, Druku & Opakowań już po raz trzeci odbędzie się konferencja poświęcona technologii Web2Print - Print & Win.
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.
Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki zaprasza do udziału w Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK, odbywających się w Poznaniu w dniach 29 września - 2 października br.