III edycja wręczenia świadectw Packaging Circular Economy za nami. Po raz kolejny ML Polyolefins nagrodziło przedsiębiorstwa, które dbają o odzysk tworzyw sztucznych pozwalając tym samym na powtórne ich wykorzystanie w myśl zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.
Pikantne przekąski, które są smaczne, pożywne, nie zawierają glutenu i mają obniżoną zawartość soli? Miniwafle Corn A’petit od Good Food Products idealnie wpisują się w potrzeby klientów, którzy stawiają na zdrowsze zamienniki popularnych chipsów. Najnowszy produkt największego polskiego producenta wafli ryżowych i kukurydzianych powstał dzięki nowej linii od Ishidy, składającej się z naważarki, maszyny pakującej i wagi kontrolnej.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
Z chusteczek nawilżanych korzystają przede wszystkim wszyscy rodzice małych dzieci, ale mają one tyle zastosowań, że przydadzą się w każdym domu.
Optymalizacja pakowania odgrywa ważną rolę w logistyce i transporcie towarów. Istnieje jednak szereg produktów, które trudno zapakować i standardowe maszyny się przy tym nie sprawdzą.
Dzięki rozłożeniu specjalnej, antywirusowej folii, można bezpiecznie wracać na zakupy w warszawskim centrum handlowym Sadyba Best Mall.
Producent opakowań z tworzyw sztucznych, Grupa Plast-Box, zakończyła projekt inwestycyjny związany z rozbudową bazy produkcyjnej w spółce zależnej Stark Partner w Urszulinie. Inwestycja obejmowała wydzielenie i budowę nowego wydziału produkcyjnego wraz z częścią socjalną i infrastrukturą towarzyszącą oraz wyposażenie w nowoczesną maszynę do termoformowania. Dzięki realizacji inwestycji możliwa jest istotna reorganizacja cyklu technologicznego, co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie zdolności produkcyjnych spółki, co najmniej o 50%. W ramach przedsięwzięcia Grupa zainwestowała blisko 3,5 mln zł.
Nie jest tajemnicą, że dobre działanie sklepu w dużej mierze uzależnione jest od sprawnego zaplecza.
W związku z panującą sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa 10 edycja Konferencji Paliwa z odpadów odbędzie się w nowym terminie, tj. 23-25 czerwca br. w Hotelu Novotel Katowice Centrum.
Stowarzyszenie Natureef wydało poradnik, który dostarcza firmom, inżynierom i konsumentom oparte o najnowsze badania naukowe informacje o tym, jak ograniczyć psucie się świeżych produktów spożywczych. To niezwykle cenna wiedza, biorąc pod uwagę, że w skali Europy marnowanych jest ok. 45 proc. owoców i warzyw, co generuje ogromny ślad środowiskowy i miliony ton odpadów rocznie.
STARK Partner, spółka Grupy Plast Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza swoją ofertę o nowości dedykowane branży spożywczej, w tym mleczarskiej. Jedną z nich jest wieczko z drewnianą łopatką, będące produktową odpowiedzią na unijną dyrektywę SUP. Kolejną – wieczko do lodów typu rożek, z opcją wyprodukowania z materiału rPET zawierającego recyklaty.
W dniu 13 października 2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej Metropolii Bydgoskiej.
Automatyczne belownice kanałowe to maszyny, a w zasadzie wraz z systemami doprowadzenia i odbioru materiału całe instalacje znajdujące zastosowanie dla dużych ilości przerabianego materiału m.in. w centrach dystrybucyjnych, drukarniach i profesjonalnych zakładach utylizacyjnych.
Szanowni Wystawcy i Zwiedzający targów RemaDays Warsaw! Cały czas obserwujemy sytuację pandemiczną w Polsce i Europie. Dane liczbowe pokazujące osoby zakażone na COVID-19 są nadal wysokie jednak widzimy, że przyrost dzienny jest coraz niższy w stosunku do tych sprzed jeszcze kilku tygodni.
Serdecznie zapraszamy na 15. Konferencję Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się dn. 14 kwietnia 2021 r. w formule online.