Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
Targi PLASTPOL w Kielcach odbędą się w dniach 6-8 października, a swoją obecność na największej imprezie branżowej w Polsce potwierdziła firma ML Polyolefins.
Pandemia zmieniła rynek opakowań. Z jednej strony silny i dynamiczny rozwój e-commerce stał się czynnikiem napędzającym rozwój branży (w tym opakowań z tworzyw sztucznych), z drugiej strony zgodnie z europejską strategią na rzecz tworzyw sztucznych - do 2030 roku wszystkie plastikowe opakowania mają podlegać recyklingowi. Do tego należy jeszcze dodać zmiany konsumenckie, które wyraźnie zarysowały się w ostatnich miesiącach. Jak odnaleźć się w nowych realiach? Jak wyróżnić firmę spośród konkurencji? Odpowiedź znajdziemy na Targach Packaging Innovations – kluczowym spotkaniu branży w dniach 24-25 września 2020 w EXPO XXI Warszawa.
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
Jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęconych branży przetwórczej wraca w tradycyjnym, majowym terminie do Targów Kielce. XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL jak co roku skupią w sobie najnowsze zdobycze technologii i najciekawsze oferty rynkowe.
Rozwój gospodarczy i promocja regionu świętokrzyskiego – taki cel przyświeca współpracy, jaką zawiązały Targi Kielce i Główny Urząd Miar.
Coraz bardziej sprecyzowane oczekiwania klientów a także rosnąca konkurencja sprawiają, że przedsiębiorstwa poligraficzne stają w obliczu wielu wyzwań.
Przewożenie „luzem” szklanych butelek to najkrótsza droga do straty cennego ładunku.
Zróżnicowane potrzeby produkcyjne firm zajmujących się obróbką skrawaniem sprawiają, że producenci maszyn tokarskich prześcigają się w rozszerzaniu swojej gamy produktowej. Tokarki czy też maszyny tokarskie, pod swoją nazwą zawierają jednak tak szeroki zakres różnych obrabiarek, że producenci maszyn tokarskich często decydują się na specjalizację w konkretnym ich typie. Dzięki temu, każdy przedsiębiorca może odnaleźć na rynku producenta oferującego obrabiarkę dopasowaną do jego potrzeb.
Przemysł opakowań z tworzyw sztucznych suchą nogą przeszedł przez pandemiczne morze gospodarczej recesji. Najdobitniej świadczą o tym liczby: wartość sprzedaży branży wzrosła w 2020 o blisko 3,3% względem poprzedniego roku, natomiast zyskowność w tym samym czasie zwiększyła się o prawie 2,5% do poziomu blisko 8%. Rok wcześniej kształtowała się na poziomie 5,5%. Mało która branża przemysłowa może się pochwalić tak dobrymi wynikami.
Zapraszamy Państwa do udziału w 24. edycji Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dniach 2-3 września w hotelu Novotel Gdańsk Marina (ul. Jelitkowska 20, 80-342 Gdańsk). Zgodnie z tradycją spotkamy się na początku września, aby po letnim wypoczynku, móc zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, które czekają branżę odpadową – a ich na pewno nie zabraknie. Wśród wszystkich poprzednich edycji, tegoroczna będzie wyjątkowa – pierwszy raz odbędzie się ona w formie hybrydowej. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konferencji na dwa sposoby: stacjonarnie w hotelu lub online, bez konieczności wychodzenia z domu, czy biura.
Aż 96% Polaków uważa, że opakowań jest za dużo a produkty powinny być pakowane inaczej
Naszą kluczową specjalizacją jest produkcja taśm pakowych, taśm pakowych z nadrukiem oraz taśm specjalistycznych (taśmy maskujące, dwustronne, naprawcze).
Podczas tegorocznych targów Snackex, które odbędą się 6-7 lipca w Hamburgu w Niemczech, Ishida przedstawi swoje zautomatyzowane rozwiązania do pakowania przekąsek. Wyjątkowej klasy urządzenia, zapewniają najwyższy poziom wydajności operacyjnej i dają producentom możliwość zwiększenia sprawności i elastyczności działania, aby mogli szybko reagować na nowe wymagania rynku.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 października organizacja kongresów i targów online w czerwonej strefie jest już możliwa. Dlatego Subcontracting Meetings odbędą się zgodnie z planem już 4-6 listopada 2020 roku. Ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.