Prezentacja innowacyjnych rozwiązań od startupów z branży ochrony środowiska, warsztaty tworzenia biodegradowalnych doniczek, testy specjalistycznego pojazdu elektrycznego i wykład o przekształcaniu odpadów w energię - to tylko część wydarzeń zaplanowanych dla samorządów i przedstawicieli branży komunalnej podczas targów Ekotech, od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce. W jubileuszowej 25. edycji wydarzenia wezmą udział wiodące firmy z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu recyklingu, ekologii i gospodarowania odpadami. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
Nie ma drugich takich targów w Polsce, które w jednym miejscu i czasie koncentrowałyby przedstawicieli największych firm branży narzędziowo-przetwórczej. Targi INNOFORM®, które w dniach 3-5 marca po raz czwarty odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym to fenomen, który nie tylko pomaga wystawcom w promocji produktu i firmy, ale i wpływa korzystnie na rozwój gospodarczy całego regionu
Organizator Kongresu zachęca do nadsyłania zgłoszeń udziału w Kongresie. Wprawdzie do rozpoczęcia kongresu pozostało jeszcze ok. 3 miesięcy (2 października) to połowa miejsc jest już zarezerwowanych (123 z 250).
Polska Izba Ekologii organizuje konferencję hybrydową nt. Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych.
13 lutego rozpoczęła się jubileuszowa, 15. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Przez kolejne 3 dni warszawskie centrum wystawiennicze staje się miejscem licznych spotkań przedstawicieli z branży reklamowej, areną wymiany cennych doświadczeń i prezentacji najnowszych osiągnięć, produktów oraz technologii z aż 11 sektorów targowych.
Wystartowała rekrutacja do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Ekologicznej #rePETujemy skierowanego do świetlic szkolnych i uczęszczających do nich uczniów klas I-III szkół podstawowych.
W tym roku we wrześniu już po raz czwarty Konferencja ROBOTECH we Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska zgromadziła osoby zawodowo zainteresowane praktycznym wykorzystaniem robotów w przemyśle. To jedna z najważniejszych konferencji na polskim rynku skoncentrowana na robotyce i nowych technologiach. Jest też miejscem wymiany poglądów i doświadczeń łącząc środowiska biznesu i nauki. Dlatego również w tym roku tak licznie, jak i w poprzednich latach, zainteresowani wykorzystaniem robotów w przemyśle spotkali się w nowoczesnym centrum konferencyjnym hotelu Ibis Styles we Wrocławiu.
27 lutego 2020r zakończyła się kolejna edycja Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonu Technologii Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, podczas których mogliśmy poznać nowości z zakresu utrzymania ruchu, materiałów kompozytowych oraz szeroko pojętych nowoczesnych technologii przemysłowych.
Ośrodek Enterprise Europe Network pragnie zaprosić międzynarodowe grono producentów, dystrybutorów i specjalistów z sektora produkcji narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz wszystkich sektorów powiązanego przemysłu na Hybrydowe Spotkania Brokerskie organizowane przez ośrodek Sieci Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Rekordowa frekwencja, 4 debaty i najważniejsze wyzwania branży – podsumowanie Konferencji Środowiskowej Interzero 2026
Zrównoważony przemysł w przemyśle opakowań, biotworzywa i biokompozyty jako alternatywa dla konwencjonalnych tworzyw sztucznych oraz digitalizacja procesów w sektorze opakowań – to główne tematy, które poruszone zostaną podczas najbliższej edycji Targów Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOPAKOWANIA. Równolegle odbędzie się Salon Ważenia i Dozowania WAGexpo, któremu towarzyszyć będzie konferencja związane z przepisami prawnymi dot. systemów oceny zgodności. Zapraszamy od 20 do 21 listopada do Expo Silesia.
Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora komunalnego w Polsce, skupiające producentów nowoczesnych maszyn, technologii oraz usług związanych z gospodarowaniem odpadami. Od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce prezentowane będą najnowsze rozwiązania w zakresie segregacji, recyklingu oraz transportu odpadów, które odpowiadają na współczesne wyzwania środowiskowe i legislacyjne. Wydarzenie jest skierowane do samorządów, przedsiębiorców oraz specjalistów z branży, którzy poszukują efektywnych i zrównoważonych metod zarządzania odpadami.
W dniach 20–21 maja 2026 r. w Grand Hotelu w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Konferencji Środowiskowej – jednego z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w branży ochrony środowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2026 r. Konferencja Środowiskowa Interzero stworzy przestrzeń do rzeczowych dyskusji o zmieniającym się otoczeniu prawnym oraz o wyzwaniach, jakie stawia przed przedsiębiorcami polski i unijny regulator.
Wyniki badania „Material Change Index”, przeprowadzonego przez Retail Economics na zlecenie DS Smith, lidera w dziedzinie zrównoważonych opakowań, pokazują, że półki sklepowe wręcz uginają się od produktów w opakowaniach z tworzyw sztucznych. W polskich supermarketach 62% opakowań żywności i napojów zawiera tworzywa sztuczne, a w przypadku 40% plastik można usunąć lub zastąpić bardziej zrównoważonymi alternatywami. Oznacza to, że rocznie w Polsce w samych supermarketach pojawia się do 14,7 miliarda niepotrzebnych sztuk plastiku, z czego większość dotyczy segmentów produktów mlecznych (83%), mięsa i ryb (80%), napojów bezalkoholowych (77%) oraz pieczywa, ryżu i produktów zbożowych (76%).
Produkty z Polski, Europy, a nawet USA będą poznawać przedstawiciele dużych sieci handlowych z kraju i zagranicy przez dwa dni listopada, w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Biznesowy charakter wydarzenia wzmocnią konkurs „Smak Jakości” z prezentacją produktów przedstawicielom dużych sieci oraz Okrągły Stół Branży Mięsnej i Handlu Nowoczesnego. Wyzwania dla branży omówią eksperci podczas Forum Marek Własnych i Kongresu Ekspansywnych Eksporterów. Do udziału w Targach Marek Własnych cały czas można się zgłaszać.