Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora komunalnego w Polsce, skupiające producentów nowoczesnych maszyn, technologii oraz usług związanych z gospodarowaniem odpadami. Od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce prezentowane będą najnowsze rozwiązania w zakresie segregacji, recyklingu oraz transportu odpadów, które odpowiadają na współczesne wyzwania środowiskowe i legislacyjne. Wydarzenie jest skierowane do samorządów, przedsiębiorców oraz specjalistów z branży, którzy poszukują efektywnych i zrównoważonych metod zarządzania odpadami.
Tematem przewodnim Targów INNOFORM®, które 27-29 września odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie ekonomia. Przedsiębiorcy mierzą się z rosnącymi cenami prądu, gazu i tym samym coraz wyższymi kosztami utrzymania firmy. Jak zatem sprostać narastającym problemom? Odpowiedzi udzielą wystawcy, którzy dzięki swoim innowacjom technologicznym i produktom pokażą, jak poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, zachowując konkurencyjne ceny.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
Siedząc w ciepłym pokoju, biorąc kąpiel, podróżując samochodem czy samolotem – we wszystkich tych przypadkach korzystamy z energii spalanych paliw kopalnych i przyczyniamy się do emisji dwutlenku węgla.
25 minut - tyle średnio trwa użytkowanie jednorazowej torby foliowej. Badania pokazują, że nawet co minutę w oceanach lądują odpady plastikowe wielkości ciężarówki. Produkujemy śmieci na ogromną skalę: spożywcze i ogrodowe, budowlane i rozbiórkowe, górnicze i przemysłowe... lista jest długa. Czas zrozumieć, że odpady mają nie tylko negatywny wpływ na środowisko, a co za tym idzie na zmiany klimatu, ale doprowadzają również do strat gospodarczych. Jednakże powinniśmy je postrzegać nie tylko jako problem, ale również jako zasób do wykorzystania, którym musimy o wiele lepiej gospodarować.
Badania pokazują, że w większości przypadków produkcja, używanie i ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych przy uwzględnieniu całego cyklu ich życia, generuje znacznie mniejsze emisje CO2 i pozostałych gazów cieplarnianych niż jakikolwiek inny materiał alternatywny. Odpowiednie, odpowiedzialne użytkowanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych jest kluczowym elementem budowania neutralności klimatycznej.
W związku z dużym zainteresowaniem tegorocznej edycji Konkursu „Ekolaury PIE 2022” Rada Polskiej Izby Ekologii podjęła decyzję o przedłużeniu terminu składania wniosków do 16 września br.
Butelki na wodę z tworzywa PET mają szereg zalet – są trwałe, lekkie i co najważniejsze, wbrew obiegowym opiniom, przyjazne środowisku naturalnemu.
Niedawno wprowadzony na rynek system kontroli rentgenowskiej IX-PD* firmy Ishida został uznany za najlepszą innowację w zakresie bezpieczeństwa żywności w tegorocznym konkursie Gulfood Manufacturing Industry Excellence Awards.
Wynajem pojemników może przydać się każdemu przedsiębiorcy.
Artykuł przedstawia sytuację największego producenta aluminium w Czechach, który jednocześnie należy do czołówki europejskich firm w tej branży. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości opakowań aluminiowych, folii, arkuszy oraz taśm aluminiowych.
Ball Beverage Packaging EMEA, uruchomiła w swojej fabryce w Lublinie dwa nowoczesne moduły produkujące aluminiowe wieczka puszek do napojów. Inwestycja przyczyni się do utworzenia kilkudziesięciu nowych miejsc pracy, a rozległa instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku fabryki znacznie ograniczy ślad węglowy zakładu.
6. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo Przetwórczego INNOFORM® za nami. W dniach 16-18 kwietnia narzędziowcy i przetwórcy tworzyw sztucznych spotkali się w Bydgoszczy, aby zapoznać się z ofertą 170 firm z całego świata. 2723 profesjonalistów miało okazję poznać ofertę skierowaną do szeroko rozumianej branży formierskiej oraz wzięło aktywny udział w prezentacjach firm, panelach dyskusyjnych, konferencjach oraz giełdzie kooperacyjnej. Ważnym elementem targów był również dzień edukacyjny skierowany do uczniów szkół branżowych.
Problem odpadów to temat od dawna podejmowany w Unii Europejskiej. O tym jak skomplikowane jest to wyzwanie mówi Sekretarz Generalny FEAD Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Odpadami Paolo Campanella, który we wrześniu będzie gościem specjalnym tegorocznej XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku.
Nowy etap współpracy międzynarodowej kielecki ośrodek wystawienniczy rozpoczął w Niemczech, 10 czerwca, podczas Taiwan Expo 2024. Wydarzenie po raz pierwszy w Europie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), organizacja uznawana za jeden z głównych motorów napędowych tajwańskiego handlu międzynarodowego. Targi Kielce są jedynym polskim ośrodkiem, z którym TAITRA podpisała umowę.