ALPLA stworzyła miniaturowe pojemniki na koncentraty domowych środków czystości. Rozwiązanie to, pod względem ekologicznym i ekonomicznym, wyznacza nowe trendy w branży opakowaniowej.
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy 68% Polaków deklaruje, że dokonuje segregacji w swoich domach.
Wynajem pojemników może przydać się każdemu przedsiębiorcy.
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.
Nie wiemy, czy brytyjski wynalazca Alexander Parkes, który w 1855 r. jako pierwszy wyprodukował tworzywo sztuczne - celuloid – z naturalnego polimeru, spodziewał się, jak wielkiego przełomu dokonuje. Tymczasem zapoczątkował w ten sposób technologiczną rewolucję znaczoną pojawieniem się kolejnych rodzajów tworzyw o tysiącach zastosowań, których główna cecha – ponadprzeciętna trwałość – miała okazać się tyleż błogosławieństwem, co przekleństwem dla człowieka i środowiska.
Restauracje i kawiarnie, które do tej pory jeszcze nie wdrożyły opcji dowozu posiłków, w dobie pandemii koronawirusa stanęły w obliczu takiej konieczności.
Nowa powłoka do pojemników HDPE produkowanych przez RPC Promens Industrial jest w stanie zapewnić długotrwałą ochronę barierową produktom na bazie rozpuszczalników, co pozwala na bezpieczniejsze przewożenie i używanie różnych chemikaliów.
Coraz większa świadomość ludzi skłania do stosowania ekologicznych rozwiązań w każdej dziedzinie życia.
ALPLA, lider rynku opakowań i recyklingu, została członkiem-założycielem Polskiego Paktu Plastikowego na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych.
Już w 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować system kaucyjny. A to oznacza, że specjalnie oznaczone butelki oraz puszki będziemy kupować za kaucją, która zostanie nam zwrócona, jeśli oddamy je zużyte do sklepu lub recyklomatu. Dzięki temu opakowania nie będą marnowane zalegając na składowiskach śmieci tylko będą trafiały do recyklingu. A co się z nimi zadzieje zanim zostaną ponownie przetworzone?
Coraz więcej przedsiębiorstw stosuje automatyczne systemy składowania, a także urządzenia usprawniające pracę magazynierów.
Bezpieczeństwo w logistyce zaczyna się od właściwego opasania i zabezpieczenia. W wielu branżach przemysłowych jeszcze niedawno dominowała taśma stalowa, traktowana jako jedyne pewne rozwiązanie do spinania ciężkich ładunków. Dziś coraz częściej to taśma poliestrowa kompozytowa – elastyczna, lekka i odporna – staje się fundamentem procesu. To właśnie ona pozwala spinać i pakować ładunki o dużych lub niestandardowych gabarytach bez ryzyka ich uszkodzenia w transporcie. Dodatkowo eliminujemy możliwość korozji oraz zranienia pracownika.
Pojemniki z tworzyw sztucznych mają zastosowania w wielu branżach, m.in. w przemysłowych, motoryzacyjnych, spożywczych.
W wielu regionach na świecie ludzie głodują, a mimo to, jedzenie ciągle jest marnowane na ogromną skalę, co przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i degradacji zasobów naturalnych.
Dostępne w naszej ofercie skrzynki na piwo to modele przegrodowe, które umożliwiają w pełni bezpieczny transport i magazynowanie tych produktów.