Z przyjemnością informujemy, iż objęliśmy Patronatem Medialnym II edycję Forum Drewna Poużytkowego, który odbędzie się w dniach 29-30 maja 2025 w Warszawie.
Nowe wydarzenie dla branży kompozytowej w Europie Środkowej nabiera rozpędu! Już dziś organizatorzy – Targi w Krakowie oraz JEC Group – z dumą ogłaszają pierwszych wystawców, którzy wezmą udział w JEC Forum Central Europe 2025. Wydarzenie połączy kluczowych graczy z łańcucha dostaw kompozytów z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Słowacji, Słowenii i całego regionu.
Trwający kryzys demograficzny oraz zmiana pokoleniowa jaka dokonuje się na rynku pracy dotyka także zakłady produkcyjne i osoby zarządzające produkcją. Niskie bezrobocie i to, że już niewielu młodych ludzi chce pracować na produkcji sprawiają, że pozyskanie pracownika na staje się ogromnym wyzwaniem.
W dniach 22-25.05 br. w Jachrance koło Warszawy odbył się 42 Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów ZOM.
To niepowtarzalna szansa, by z pierwszej ręki usłyszeć o planowanych zmianach, trendach i wyzwaniach stojących przed branżą odpadową i samorządami.
W obecnym czasie mniejszej dostępności surowca drzewnego, jego wysokich cen i coraz większym nacisku na ekologię, zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego – drewno poużytkowe (inaczej mówiąc z recyklingu czy odpadowe) coraz bardziej zyskuje na wartości i jest cennym surowcem dla firm wykorzystujących drewno w swojej produkcji czy budownictwie.
Od 8 do 10 kwietnia 2026 roku Targi Kielce znów staną się miejscem, gdzie branża gospodarki odpadami spotyka się, testuje i wybiera technologie jutra.
Pięć sesji tematycznych wypełnionych debatami, wystąpieniami i prelekcjami ekspertów, praktyków i specjalistów zajmujących się gospodarką odpadami.
Coraz więcej pracowników przechodzi na emerytury i ważne staje się przekazywanie wiedzy i zachowanie jej w organizacji.
Bolączką krajowego przemysłu drzewnego, meblarskiego i opakowań drewnianych są ograniczone możliwości korzystania z zalet recyklingu. Poużytkowe materiały drzewne, takie jak uszkodzone palety, wyeksploatowane meble, opakowania drewniane, uszkodzone produkty ogrodowe mogą stanowić surowiec do produkcji płyt wiórowych, redukując zużycie paliw i emisję CO2 w procesie produkcji. Polska eksportuje większość mebli i przez to przeważająca ilość zasobów do recyklingu znajduje się za granicą.
Na miejsce swojego 46. Zjazdu Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast wybrało tym razem nadmorską Pogorzelicę. Gospodarzem spotkania był Celowy Związek Gmin R-XXI z Nowogardu, którego zakład w Słajsinie niektórzy z uczestników zjazdu mieli okazję zwiedzić. Pogoda nad morzem dopisała i umożliwiła nie tylko indywidualne spacery w przerwach obrad, ale także wspólną grillową kolację na świeżym powietrzu.
- Już choćby ze względów przeciwpożarowych nie wolno składować drewna poużytkowego na wysypiskach, ani też ze względu na ochronę środowiska spalać w niekontrolowany sposób w zwykłych kotłach – mówił Bogdan Warchoł z firmy Pfleiderer w inauguracyjnym wystąpieniu na pierwszym FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO, które z inicjatywy powermeteings.eu, przy wsparciu firm Kronospan i Silva Recykling, Gospodarzy Honorowych, odbyło się 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie. – Drewno poużytkowe, spełniające definicyjne warunki odpadu, którego nie można bezpośrednio wykorzystać ze względu na jego zużycie czy uszkodzenie, powinno jednak podlegać recyklingowi materiałowemu albo zostać unieszkodliwione przez termiczne przekształcenie w energię.
Targi Kielce podpisały umowę kredytową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która umożliwi dalsze finansowanie jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii ośrodka – budowy nowej hali wystawienniczej. Kredyt w wysokości 55 mln zł został udzielony na okres 10 lat i stanowi istotny element realizacji strategii rozwoju Targów Kielce.
W dniu 5 marca 2020 roku w Katowicach odbyło się IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które poświęcone było kwestiom inwestycyjno-technologicznym. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 osób. Byli to przedstawiciele wytwórców ciepła i energii elektrycznej (zarówno mali, średni jak i ci najwięksi), którzy inwestują w budowę i modernizacje źródeł wytwórczych, a także dostawcy technologii i rozwiązań, projektanci i wykonawcy inwestycji, dostawcy paliw, podmioty pozyskujące fundusze, spółki komunalne, przemysłowi odbiorcy energii oraz wiele innych.
Szanowni Państwo! Zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne - IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 5 marca 2020 roku w Katowicach.