Qemetica Glass (wcześniej CIECH Vitro), największy polski producent szklanych lampionów do zniczy i jedyny w kraju producent słojów typu Comfort, zamierza obniżyć swoje emisje dwutlenku węgla dzięki modernizacji pieca, która zostanie przeprowadzona na terenie fabryki w Iłowej (woj. lubuskie).
Firma Block House Fleischerei GmbH postawiła sobie za cel poprawę energooszczędności i obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Producent porcjowanych świeżych produktów mięsnych i burgerów osiągnął znaczne oszczędności energii i obniżył emisję CO2 o 36,1 tony rocznie poprzez reorganizację wytwarzania próżni dla pięciu linii próżniowych. Podstawowym elementem nowego układu wytwarzania próżni jest centralny system próżniowy firmy Busch. Dzięki swej konstrukcji oraz inteligentnemu układowi sterowania zużywa znacznie mniej energii niż pompy próżniowe wcześniej zainstalowane bezpośrednio w maszynach pakujących.
W obliczu narastających wyzwań środowiskowych oraz postępujących zmian klimatycznych, zagadnienie efektywnego recyklingu tworzyw sztucznych nabiera szczególnego znaczenia nie tylko w kontekście zrównoważonego rozwoju. Na uwagę zasługuje kwestia recyklingu materiałów coraz częściej wykorzystywanych na szeroką skalę, takich jak szkło akrylowe (plexi) oraz poliwęglan. Oba te materiały stanowią dziś integralną część współczesnego przemysłu i znajdują szerokie zastosowanie w różnorodnych dziedzinach życia.
bekuplast oferuje teraz swoje produkty w sposób neutralny dla węgla.
Ishida Europe, specjalista w tworzeniu kompletnych linii produkcyjnych, zapowiedziała, że będzie dążyć do jak najbardziej neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla stoisk wystawienniczych.
ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.
Ochrona środowiska i wymierne korzyści finansowe zachęcają firmy z branży opakowaniowej do podążania w kierunku zeroemisyjności – wynika z obserwacji stowarzyszenia Natureef, które zrzesza liderów z branży opakowaniowej, recyklingu oraz produkcji żywności.
Badania pokazują, że w większości przypadków produkcja, używanie i ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych przy uwzględnieniu całego cyklu ich życia, generuje znacznie mniejsze emisje CO2 i pozostałych gazów cieplarnianych niż jakikolwiek inny materiał alternatywny. Odpowiednie, odpowiedzialne użytkowanie i przetwarzanie tworzyw sztucznych jest kluczowym elementem budowania neutralności klimatycznej.
Siedząc w ciepłym pokoju, biorąc kąpiel, podróżując samochodem czy samolotem – we wszystkich tych przypadkach korzystamy z energii spalanych paliw kopalnych i przyczyniamy się do emisji dwutlenku węgla.
Zastosowanie ogniw paliwowych w napędach to rozwiązanie przyjazne środowisku, ale także zapewniające wysoką wydajność urządzeń.
Zakończyła się prywatna emisja akcji spółki BIOERG S.A. W emisji akcji serii D spółka zaoferowała inwestorom 1 milion akcji w cenie emisyjnej 40 groszy.
Badanie typu „od kołyski do kołyski” umożliwia pierwsze rzetelne porównania szkła z aluminium i tworzywami sztucznymi
Firma Iggesund podjęła ważną inicjatywę na rzecz zmniejszenia wpływu swoich działań na środowisko naturalne, co spotkało się z pozytywnym przyjęciem na całym świecie.
Centralny system próżniowy firmy Busch Vacuum Solutions zaprojektowany z myślą o dziesięciu maszynach pakujących pomaga Paulig Belgium zmniejszyć koszty energii i konserwacji o 20 000 EUR.