ALPLA powołuje do życia międzynarodowe stowarzyszenie promujące odpowiedzialne wykorzystanie tworzyw sztucznych. promowanie rzetelnej wiedzy o materiałach plastikowych, wspieranie ich zrównoważonych zastosowań oraz rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym poprzez lepsze wykorzystanie i kontrolę nad obiegiem PET i innych polimerów.
Ogólnopolska Kampania Edukacyjna #rePETujemy prowadzona przez firmę ALPLA Polska zdobyła dwa wyróżnienia PR Wings w kategoriach Public Affairs i Lobbying oraz ESG i CSR – odpowiedzialność społeczna, środowiskowa i ład korporacyjny. To kolejny sukces projektu, który po wdrożeniu polskiego pilotażu, został już zaadaptowany na kolejnych 6 zagranicznych rynkach producenta. Za jej opracowanie oraz realizację odpowiada agencja komunikacji Catchers.
ALPLA wystartowała z ogólnopolską kampanią edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.
Właśnie weszła w życie nowa regulacja zakazująca wprowadzania na rynek niektórych produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych takich jak np. patyczki higieniczne, sztućce, talerze czy mieszadełka do napojów. Jednak, w kontekście zmian, warto przyjrzeć się wartościom wynikającym z zastosowania tworzyw sztucznych w wybranych dziedzinach życia, takich jak technologia, medycyna, przemysł rozlewniczy czy motoryzacja, a także ich realnemu wpływowi na emisję gazów cieplarnianych.
Obrazy gór z plastikowych odpadów polaryzują debatę na temat rozwiązania tego problemu. Często wzywa się do wprowadzenia całkowitego zakazu wykorzystywania tworzyw sztucznych. Jednak po bliższym przyjrzeniu się temu tematowi staje się jasne, że tego rodzaju żądanie nie ma sensu, w szczególności, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych przez instytut IQS na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy, Polacy coraz rzadziej (obecnie 29 proc. vs 37 proc. w 2020 r.) określają tworzywa sztuczne jako bardziej szkodliwe dla środowiska niż inne materiały np. papier czy szkło.
W wielu regionach na świecie ludzie głodują, a mimo to, jedzenie ciągle jest marnowane na ogromną skalę, co przyczynia się do zanieczyszczania środowiska i degradacji zasobów naturalnych.
Butelki na wodę z tworzywa PET mają szereg zalet – są trwałe, lekkie i co najważniejsze, wbrew obiegowym opiniom, przyjazne środowisku naturalnemu.
Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy 68% Polaków deklaruje, że dokonuje segregacji w swoich domach.
Z okazji jubileuszu pracy artystycznej Andrzeja Pągowskiego, OOH magazine przygotował specjalne wydanie swojego kwartalnika. W środku znaleźć można inspirujący wywiad z mistrzem polskiej grafiki, a zwieńczeniem tej współpracy jest oryginalna okładka, przygotowana przez samego artystę.
75% Polek i Polaków słyszało, że w 2025 roku ma zacząć obowiązywać system kaucyjny – wynika z badania „Czy jesteśmy gotowi na system kaucyjny?” zrealizowanego przez agencję badawczą Zymetria na zlecenie Reverse Logistics Group. Raport wskazuje, że aż 71% nie posiada jednak pełnej wiedzy na temat jego funkcjonowania. 41% osób uważa, że systemem kaucyjnym objęte będą wszystkie opakowania, podczas gdy ustawa mówi tylko o wybranych – puszkach oraz butelkach plastikowych i wielorazowych szklanych przeznaczonych na napoje. To wyraźny sygnał, że skuteczne wdrożenie tego rozwiązania wymaga nie tylko inwestycji w infrastrukturę, ale przede wszystkim w komunikację i edukację.
„Zdrowo w szkle” to kampania edukacyjna, będąca wspólnym przedsięwzięciem firmy ZUH Robico, oferującej Zimne Mleko w szklanej butelce, oraz O-I, największego na świecie dostawcy opakowań szklanych. Celem kampanii jest uświadomienie zarówno konsumentom jak i producentom, walorów zdrowotnych i smakowych produktów żywnościowych w opakowaniach szklanych, a także ich pozytywnego wpływu na środowisko naturalne.
Rząd znosi obostrzenia, a Grupa MTP wraca do gry. Przygotowana do wznowienia działalności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, gościom biznesowym i turystom. #WracamyDoGry – to zainicjowana przez Grupę MTP wspólna kampania Miasta Poznań oraz poznańskich firm i instytucji.
Kampania, która ma celu skierowania polskich miast na drogę zrównoważonego rozwoju i równościowej polityki społecznej, co roku w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy, wzbudza emocje wśród uczestników paneli proekologicznych.
Rośnie popularność kampanii reklamowych, w których puszka gra rolę główną. Możliwość umieszczenia atrakcyjnego i przyciągającego wzrok projektu graficznego praktycznie na całym opakowaniu sprawia, że puszka staje się skutecznym nośnikiem przekazu marketingowego.
W ciągu ostatnich kilku lat świadomość ekologiczna w Polsce wyraźnie wzrosła, co ma bezpośredni wpływ na codzienne nawyki obywateli, zwłaszcza w kontekście segregacji odpadów i recyklingu. W dobie zmian klimatycznych i coraz bardziej widocznych skutków degradacji środowiska coraz więcej Polaków zaczyna dostrzegać znaczenie odpowiedzialnych działań na rzecz ochrony naszej planety.