Stora Enso, wiodące przedsiębiorstwo oferujące zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań, biomateriałów, drewna i papieru, w dniu dzisiejszym opublikowało raport na temat trendów w dziedzinie opakowań w sprzedaży internetowej.
W dzisiejszej rzeczywistości trudno sobie wyobrazić życie bez pojemników wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych.
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Konferencja odbędzie się 4 – 6 luty 2020 r. w Bielsko-Białej. Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami.
Stora Enso dołączyła do globalnego zobowiązania New Plastics Economy w celu wyeliminowania odpadów plastikowych i zanieczyszczeń u źródła.
Plastik kontra drewno. Nowoczesność kontra tradycja. Sztuczność kontra naturalność. Pojemnik kontra pojemnik.
Właściwa organizacja przestrzeni magazynowej - ułatwiająca zachowanie porządku w miejscu przechowywania towaru - nie tylko wpływa na jakość i wydajność pracy, ale również bezpieczeństwo pracowników i składowanych produktów.
CELE KONFERENCJI: • Prezentacja wyników aktualnych badań naukowych i doświadczeń aplikacyjnych • Dyskusja na temat nowych koncepcji doskonalących systemy logistyczne i transportowe • Organizacja forum wymiany doświadczeń praktyków z obszarów logistyki, transportu i dziedzin pokrewnych
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
ZUH Robico, oferujący szeroką gamę produktów mlecznych w tym Zimne Mleko w szklanej butelce, wyraża uznanie dla działań promujących opakowania szklane. Firma dołączyła właśnie do forum konsumentów - Friends of Glass oraz popiera najnowszą kampanię „Nothing to hide”, realizowaną przez Europejską Federację Opakowań Szklanych (FEVE). Aktywności te, to kolejny etap kampanii edukacyjnej „Zdrowo w szkle”, prowadzonej wspólnie z producentem opakowań szklanych: O-I.
Zmiany klimatu są widoczne. Gwałtowne zjawiska pogodowe, fale upałów, susze to najbardziej odczuwalne skutki zmian klimatu. Często sądzimy, że nasze indywidualne działania nie mają żadnej mocy sprawczej. A to nieprawda! Okazuje się, że nawet małe codzienne wybory mają znaczenie i zrobią różnicę! Jak dbać o środowisko bez wysiłku? Zacznijmy od 5 prostych działań, które sprzyjają ochronie klimatu.
Już 26 i 27 lutego - XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Już tylko tydzień pozostał do XXI Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.
Taropak to targi opakowań o najdłużej tradycji w Polsce. W tym roku odbyła się już 33 edycja tego wydarzenia. Targom Taropak towarzyszyły Targi Polagra, których ekspozycja wystawiennicza składała się z trzech salonów: FOOD, FOODTECH oraz HORECA. Jakie nowości czekały na odwiedzających podczas tegorocznych Targów?
Wielkimi krokami zbliżają się XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Poprzednia, a za razem jubileuszowa edycja zgromadziła w Targach Kielce 62 firmy z 8 krajów.