Poszukujesz sklepu, w którym zakupy będą szybkie, przyjazne, komfortowe? Gdzie będziesz mógł zamówić mniejsze ilości naszych opakowań?
Poziom recyklingu odpadów w Polsce nadal jest na niewystarczającym poziomie.
Nuria García Batista, badaczka z działu kontaktu z żywnością AIMPLAS i Elena Aurecchia Giménez, badaczka z laboratorium chemicznego AIMPLAS , przyglądają się kwestii migracji antymonu w butelkach PET.
HSM Polska Sp. z o.o. podczas XIX Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zaprezentuje urządzenie HSM PET FluidEx, które szybko i niezawodnie opróżnia błędnie napełnione lub oetykietowane butelki PET, kartony lub puszki z napojami oraz takie, dla których minął termin przydatności do spożycia. Wrzucone do leja załadowczego zgrzewki z napojami są wciągane przez 4-wałowy mechanizm, perforowane, zgniatane i prawie w całości opróżniane.
Pojemniki bekuplast można dowolnie podzielić, dzięki pojemnikom uzupełniającym.
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. P
W 2018 r. mija 20 lat obecności na polskim rynku firmy Georg Utz sp. z o.o. - producenta pojemników i palet z tworzywa sztucznego dla logistyki i przemysłu, należącego do szwajcarskiej grupy Georg Utz Holding AG.
Coraz większa świadomość ludzi skłania do stosowania ekologicznych rozwiązań w każdej dziedzinie życia.
ALPLA, lider rynku opakowań i recyklingu, została członkiem-założycielem Polskiego Paktu Plastikowego na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych.
Jeden z największych ekologicznych konfliktów naszych czasów dotyczy tworzyw sztucznych. Plastiki otaczają nas ze wszystkich stron a wiele z nich zostaje z nami dłużej, niż byśmy tego chcieli. Spór odnośnie odpadów ze sztucznych materiałów wciąż trwa i winą za niego obarcza się często przetwórców tworzyw sztucznych. Czy słusznie?
ALPLA stworzyła miniaturowe pojemniki na koncentraty domowych środków czystości. Rozwiązanie to, pod względem ekologicznym i ekonomicznym, wyznacza nowe trendy w branży opakowaniowej.
Pojemniki z tworzyw sztucznych mają zastosowania w wielu branżach, m.in. w przemysłowych, motoryzacyjnych, spożywczych.
Już w 2025 r. w Polsce zacznie funkcjonować system kaucyjny. A to oznacza, że specjalnie oznaczone butelki oraz puszki będziemy kupować za kaucją, która zostanie nam zwrócona, jeśli oddamy je zużyte do sklepu lub recyklomatu. Dzięki temu opakowania nie będą marnowane zalegając na składowiskach śmieci tylko będą trafiały do recyklingu. A co się z nimi zadzieje zanim zostaną ponownie przetworzone?
Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku (rPET) opuszczają polskie zakłady produkcyjne PepsiCo w Michrowie i Żninie. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 r. Tym samym Pepsi staje się pierwszą tak dużą marką napojów gazowanych na polskim rynku dostępną w plastikowych butelkach pochodzących wyłącznie z recyklingu. W ten sposób firma przyczynia się do realizacji założeń gospodarki obiegu zamkniętego, w której surowce mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To kolejny ważny krok do realizacji wizji świata PepsiCo, w którym plastik nigdy nie stanie się odpadem, a jednocześnie spełnienie przez firmę złożonego pod koniec 2020 roku zobowiązania.