Najnowocześniejsze praktyki w ZARZĄDZANIU JAKOŚCIĄ w GSK Pharmaceuticals S.A., Kimball Electronics Poland Sp. z o.o. i Bridgestone Poznań Sp. z o.o.
Targi POLECO to kluczowe miejsce spotkań i wymiany technologicznych doświadczeń liderów ochrony klimatu. To w Poznaniu rozpoczyna się transfer wiedzy oraz innowacji do branży komunalnej. Tegoroczna edycja jeszcze precyzyjniej trafi w potrzeby samorządów i przemysłu szukającego innowacji z zakresu ochrony środowiska.
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce od października 2025 roku to jedno z największych wyzwań, z jakimi w najbliższym czasie zmierzy się handel detaliczny. Nowe przepisy obejmą butelki plastikowe o pojemności do 3 litrów, szklane butelki wielorazowego użytku oraz puszki aluminiowe do 1 litra. Każdy z tych produktów będzie objęty obowiązkiem naliczenia kaucji, którą konsumenci będą mogli odzyskać po zwrocie pustego opakowania. Dla detalistów oznacza to konieczność reorganizacji przestrzeni sklepowej, dostosowania systemów sprzedażowych i wdrożenia zupełnie nowych procedur obsługi klienta. Kluczowe pytanie brzmi: jak przygotować sklep, by zmiany nie sparaliżowały codziennej działalności?
W dniach 15-16 listopada 2010r. w Warszawie odbyła się konferencja: „Zarządzanie gospodarką opakowań zwrotnych”, która zgromadziła prawie 40 przedstawicieli wszystkich podmiotów łańcucha dostaw.
Klimat i środowisko to słowa, które w ciągu ostatnich kilku lat są odmieniane przez wszystkie przypadki. Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON jest z pewnością jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń gdzie pokazana zostanie bliska perspektywa i przewidywane scenariusze zdarzeń dla gospodarki komunalnej. Podczas kongresu wskazywane są kierunki, w których będzie zmierzała branża.
Konferencja odbędzie się 4 – 6 luty 2020 r. w Bielsko-Białej. Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami.
Oferta najnowszych technologii dla ochrony klimatu od 17 do 19 października ponownie wypełni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siłą Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO jest ekspozycja wystawiennicza liderów branży oraz bogaty program wydarzeń poruszający najbardziej aktualne zagadnienia.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Nowe przepisy w zakresie gospodarki odpadami, weszły w życie wraz z początkiem 2014 roku. Dzięki nim więcej opakowań ma być powtórnie wykorzystanych i przetworzonych, zgodnie z unijnymi standardami oraz przyczynić się do redukcji szarej strefy.
Celem Konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu, które efektywnie wykorzystuje dostępne zasoby, podejmuje świadome działanie zapobiegające powstawaniu odpadów i przekazuje do recyklingu odpady, których powstania nie dało się uniknąć.
Konferencja porusza problematykę efektywności surowcowej. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie zrównoważonego gospodarowania odpadami oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu, które efektywnie wykorzystuje dostępne zasoby, podejmuje świadome działanie zapobiegające powstawaniu odpadów i przekazuje do recyklingu odpady, których powstania nie dało się uniknąć.
Przedsiębiorcy wprowadzający na polski rynek produkty w opakowaniach, którzy nie podpisali umów z organizacją odzysku maja obowiązek do 31 marca złożyć roczne sprawozdania za 2008 rok.
Od 2002 r. Polska Izba Ekologii z sukcesem organizuje Konkurs EKOLAURY, promując najefektywniejsze i ekoinnowacyjne działania i prace podejmowane na rzecz ochrony środowiska. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych, samorządów, uczelni oraz instytutów.
Energetyczne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych jest ważnym zagadnieniem we współczesnym systemie gospodarki odpadami
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.