- Targi SYMAS® MAINTENANCE z roku na rok są coraz lepsze, mamy coraz więcej klientów. Naprawdę pierwszy dzień był wyśmienity, jeżeli chodzi o liczbę i jakość zwiedzających – tak skomentował 15. edycję targów Tomasz Zalejski z firmy Anro.
Sektor opakowań jest jedną z branż, która w pandemii radzi sobie nad wyraz dobrze. Zwiększyło się zapotrzebowanie na opakowania do wysyłki towarów zamawianych online, jedzenia na wynos czy środków czyszczących i higienicznych. O kondycji firm z sektora świadczy także ich niski poziom zadłużenia. Według danych Krajowego Rejestru Długów Informacji Gospodarczej zobowiązania te wynoszą prawie 50 mln zł, co stanowi zaledwie promil wartości tego rynku. W odróżnieniu od wielu innych sektorów kwota zadłużenia pozostała w pandemii na stabilnym poziomie.
Nowe wydarzenie dla branży kompozytowej w Europie Środkowej nabiera rozpędu! Już dziś organizatorzy – Targi w Krakowie oraz JEC Group – z dumą ogłaszają pierwszych wystawców, którzy wezmą udział w JEC Forum Central Europe 2025. Wydarzenie połączy kluczowych graczy z łańcucha dostaw kompozytów z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Słowacji, Słowenii i całego regionu.
W dniach 10 – 11 maja 2023 roku firma ML Polyolefins będzie wystawcą na targach PRSE 2023 w Amsterdamie. Zespół działu zakupów oraz działu handlowego będzie na państwa czekał na stoisku numer K6.
Europejskie centrum regionalne przedsiębiorstwa Kingfa Science & Technology jest już budowane w Polsce. Globalny lider w dziedzinie materiałów zaawansowanych, tworzyw modyfikowanych i biopolimerów, działania związane z nową fabryką zaprezentował podczas targów przetwórstwa tworzyw sztucznych Plastpol w Kielcach. Inwestycja warta ponad 60 milionów euro jest trzecią tej firmy w Europie.
W dniach 26-28 maja 2021 na terenie Ptak Warsaw Expo będą miały miejsce dwie imprezy targowe: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań - Warsaw Pack oraz Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych - Food Tech Expo. Wydarzenia zrzeszające branżę opakowań oraz producentów żywności będą niepowtarzalną okazją do poznania szerokiej gamy firm, których oferty i usługi zapewnią różnokierunkowy, a przy tym kompleksowy rozwój przedsiębiorstwa.
Nestlé Polska oraz PepsiCo Polska inaugurują pierwsze w Polsce przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych po elastycznych opakowaniach wielomateriałowych oraz z tworzyw sztucznych. Istotą przedsięwzięcia jest zwiększenie masy odpadów opakowaniowych po opakowaniach elastycznych, takich jak folie po chipsach czy płatkach śniadaniowych, wysortowywanych przez instalacje komunalne. Finansowany przez obie firmy projekt „ReFlex” pozwoli na zwiększenie poziomów recyklingu tych odpadów w naszym kraju, co przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego, a tym samym ochrony planety przed zmianami klimatycznymi.
Bolączką krajowego przemysłu drzewnego, meblarskiego i opakowań drewnianych są ograniczone możliwości korzystania z zalet recyklingu. Poużytkowe materiały drzewne, takie jak uszkodzone palety, wyeksploatowane meble, opakowania drewniane, uszkodzone produkty ogrodowe mogą stanowić surowiec do produkcji płyt wiórowych, redukując zużycie paliw i emisję CO2 w procesie produkcji. Polska eksportuje większość mebli i przez to przeważająca ilość zasobów do recyklingu znajduje się za granicą.
W dniach 1-2 kwietnia 2020r. w EXPO XXI Warszawa odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations – jedno z najciekawszych spotkań branży opakowań w Europie Środkowej.
Zgodnie z nowym badaniem opublikowanym przez Smithers, globalna pandemia 2020 będzie miała głęboki i trwały wpływ na łańcuch dostaw opakowań. Zakłócenia trwają od 2020 roku i wraz z rosnącymi cenami żywic polimerowych i innych surowców, które stworzyły nowy imperatyw dla firm, mogły ponownie ocenić swoje strategie łańcucha dostaw, zakupów i logistyki.
Kilkadziesiąt tysięcy napojów izotonicznych już trafiło do sportowców z Polski, Słowacji, Czech i Łotwy w ramach działań promujących zdrowy tryb życia i recykling opakowań aluminiowych. Każda aluminiowa puszka po wypitym napoju zostanie poddana recyklingowi. Fundacja na rzecz odzysku opakowań aluminiowych Recal w ramach inicjatywy Każda Puszka Cenna połączyła siły z producentem napojów Krynicą Vitamin.
Zapraszamy do udziału w 14 Międzynarodowych Targach Opakowań Packaging Innovations. Wydarzenie odbędzie się w dniach 31.05.-01.06.2022 w Centrum EXPO XXI Warszawa.
Prezes Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń objął stanowisko prezesa Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Zastąpił Tomasza Kobierskiego, byłego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP). Andrzej Mochoń funkcję tę będzie sprawował po raz drugi – prezesem PIPT był już w latach 2010-2011, następnie, aż dotąd, pełnił funkcję wiceprezesa.
Butelki wykonane z tworzywa PET mogą być poddane recyklingowi i wykorzystane powtórnie - to obecnie jeden z najskuteczniejszych i efektywnych środowiskowo sposobów gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych. Wejście od 2025 roku systemu kaucyjnego dodatkowo zapewni czysty gatunkowo surowiec wtórny jakim są postkonsumenckie butelki napojowe PET.
Jedna z najważniejszych europejskich imprez poświęconych branży przetwórczej wraca w tradycyjnym, majowym terminie do Targów Kielce. XXVI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL jak co roku skupią w sobie najnowsze zdobycze technologii i najciekawsze oferty rynkowe.