Branża komunalna co roku spotykała się w Kielcach podczas targów Ekotech. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzeń do zmiany planów. Targi zostały przeniesione na następny rok, ale organizatorzy przygotowują szereg aktywności zarówno dla wystawców, jak i dla zwiedzających. Ekotech on-line odbędzie się 29 kwietnia.
Zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej, Polska tak jak pozostałe Państwa członkowskie UE, najpóźniej do lipca 2024 roku jest zobowiązana do wdrożenia nakrętek trwale przymocowanych do butelek.
Każda Puszka Cenna (Every Can Counts) przeprowadziła międzynarodową akcję promującą recykling w 19 krajach i publikuje nowe badania dotyczące zachowań konsumentów.
Serdecznie Państwu dziękujęmy za odwiedzenie naszego stoiska na X Jubileuszowych Targach Ekologicznych, Komunalnych, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu!
W drugim z serii artykułów poświęconych kompendium globalnych trendów w opakowaniach ThePackHub, Paul Jenkins, dyrektor zarządzający ThePackHub, przygląda się tematowi wkładów.
Od 3 lipca obowiązuje europejska dyrektywa Single Use Plastic (SUP), mająca na celu wycofanie niektórych produktów jednorazowych, wykonanych z tworzyw sztucznych. Polska, która od 2 lat nie przygotowała się do wdrożenia unijnych przepisów, musi liczyć się z reperkusjami.
Słowa „ekologia” i „zrównoważony rozwój” odmieniane są dzisiaj przez wszystkie przypadki, bo temat ochrony środowiska i dbałości o przyszłość naszej planety jest na uwadze coraz większej liczby konsumentów.
Komentarz ekonomiczny Julii Patorskiej, liderki zespołu ds. analiz ekonomicznych, Sustainability & Economics, Deloitte
Firma ALPLA, producent opakowań z tworzyw sztucznych wraz z BillerudKorsnäs, szwedzkim producentem papieru i dostawcą papierowych rozwiązań do pakowania utworzyła spółkę joint venture Paboco (The Paper Bottle Company), której celem jest opracowanie i produkcja papierowej butelki w pełni bio-pochodnej i nadającej się do recyklingu.
Serdecznie zapraszamy na 15. Konferencję Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się dn. 14 kwietnia 2021 r. w formule online.
III edycja wręczenia świadectw Packaging Circular Economy za nami. Po raz kolejny ML Polyolefins nagrodziło przedsiębiorstwa, które dbają o odzysk tworzyw sztucznych pozwalając tym samym na powtórne ich wykorzystanie w myśl zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.
XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbywać się będą w Targach Kielce od 26 do 27 lutego 2020 roku. Cechować je będzie jeszcze bogatsza oferta.
DS Smith, wiodący dostawca ekologicznych opakowań, bada, w jaki sposób włókna wodorostów mogą być wykorzystywane jako surowiec w produktach papierniczych i opakowaniowych w obliczu rosnącego zapotrzebowania na ekologiczne towary zarówno ze strony klientów, jak i konsumentów.
Konferencja EkoSfera była okazją do dyskusji o postępujących zmianach klimatu oraz wynikającej z nich konieczności transformacji energetycznej w Polsce. W ramach spotkania odbyły się cztery sesje tematyczne dotyczące wyzwań związanych z transformacją, adaptacją miast do zmian klimatu, gospodarowaniem zasobami wodnymi oraz ekoprojektowaniem.
XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami w Kielcach 26 i 27 lutego 2020 r. z jeszcze bogatszą ofertą.