Na konferencji w Birmingham, w ramach 50. rocznicy wynalezienia technologii ważenia wielogłowicowego, Ishida zaprezentowała nową serię naważarek, którą właśnie wprowadza na rynek.
Wysoka wydajność i korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju niedawno wprowadzonej zgrzewarki tacek QX-500 firmy Ishida zostały docenione prestiżową nagrodą.
Coraz więcej pracowników przechodzi na emerytury i ważne staje się przekazywanie wiedzy i zachowanie jej w organizacji.
ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.
W lipcu br. roku została uruchomiona pierwsza w Polsce linia do automatyzacji operacji w centrum serwisowym w Radomiu. Dzięki nowej inwestycji będziemy mogli świadczyć usługi skrojone na miarę w zakresie inspekcji, napraw oraz malowania palet przemysłowych czy euro – poinformowała Kinga Di Salvo, dyrektor generalna CHEP.
Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje powinny zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG. W programie targów pojawią się nowe wydarzenia, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisujące się w rynkowe trendy.
Wyzwania, w obliczu jakich stoi dziś środowisko naturalne, wymagają szybkich i skutecznych działań na wielu polach, także w biznesie. Grupa Plast Box, świadoma swojej odpowiedzialności za kondycję natury, już od dawna konsekwentnie wdraża bezpieczne rozwiązania i na bieżąco praktykuje zasady zrównoważonego rozwoju. W ramach jej struktury ukształtował się ekoteam, który z pasją i wielkim zaangażowaniem już kolejny sezon podejmuje inicjatywy proekologiczne.
Serdecznie zapraszamy na 25. edycję Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, który odbędzie się w dn. 12 – 13 października 2021 r. w formie hybrydowej - w Poznaniu oraz online.
Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, Plast-Box nieustannie podejmuje kroki, które stanowią odpowiedź na klimatyczne wyzwania współczesnego świata. Są to zarówno projekty edukacyjne, związane z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu, jak i działania w przestrzeni firmy, związane m.in. z procesami produkcji i logistyki. Plast-Box szeroko definiuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju, dzięki której realnie może wpływać na poprawę stanu środowiska naturalnego.
Zakład niemieckiego koncernu opakowaniowego Schumacher Packaging w Myszkowie przystąpił w roku 2021 do udziału w rynku mocy we współpracy z agregatorem DSR, firmą Enel X. Schumacher liczy na dodatkowy przychód na poziomie około pół miliona złotych.
Plast-Box S.A. po raz kolejny potwierdził, że stosuje rozwiązania zgodne z najbardziej wymagającymi światowymi normami jakościowymi dla producentów opakowań dedykowanych branży spożywczej.
Dwie naważarki do świeżej żywności firmy Ishida (FFW) zainstalowane w zakładzie firmy menù s.R.L., wiodącego włoskiego producenta specjałów spożywczych dla branży gastronomicznej, zapewniają znaczną poprawę szybkości i wydajności produkcji. Pozwoliły też na znaczne zmniejszenie nakładów pracy w procesie ważenia i pakowania szeregu wysokiej jakości produktów warzywnych i owoców morza.
Poziom recyklingu odpadów w Polsce nadal jest na niewystarczającym poziomie.
Grupa Plast Box poszerza ofertę opakowań spożywczych o zestaw wyprodukowany przez markę STARK Partner, składający się z pojemnika 750 ml i szczelnej pokrywki.
Targi Kielce stały się centrum ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej za sprawą 25. jubileuszowych targów Ekotech. Wydarzenie przyciągnęło do kieleckiego ośrodka ponad 2 tys. zwiedzających i ponad 60 wiodących firmy z sektora gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.