Już po raz czternasty Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A, przy wsparciu merytorycznym Akademii Wiedzy Środowiskowej, organizuje konferencję dotyczącą logistyki odzysku. W tym roku zostaną podjęte również tematy związane z raportowaniem ESG, aby już teraz firmy z sektora MŚP przygotować do wymogów, które niebawem będą ich codziennością. Konferencja odbędzie się w dniach 16 – 17 IX 2024 roku w siedzibie Teatru Bohema House, przy ul. Smugowej 46A w Warszawie.
Pomimo wrażenia, że młodsze pokolenia są bardziej świadome i wrażliwe na tematy związane z ekologią, to boomerzy posiadają lepsze nawyki w kwestii recyklingu niż generacja Z i milenialsi – wynika z nowego badania, przeprowadzonego na zlecenie DS Smith, globalnego lidera w zakresie produkcji zrównoważonych opakowań. Trudno dostępne w miejscach publicznych pojemniki do recyklingu, brak wiedzy i wątpliwości związane z zanieczyszczonymi opakowaniami to główne czynniki, z powodu których zmiana nawyków „Zetek” jest tak problematyczna.
Międzynarodowe Targi Poznańskie wzbogaciły się o najnowocześniejsze i największe centrum kongresowe w Polsce.
Syntom SA, spółka wchodząca w skład Elemental Holding SA – wiodącej w Polsce grupy kapitałowej działającej w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – została głównym sponsorem październikowej konferencji Światowego Kongresu Recyklingu w Warszawie organizowanej przez BIR.
Obieg Zamknięty w logistyce z wykorzystaniem pojemników Grupy Utz - Rethink Plastic, Reuse Plastic
W dniach 13-15 września 2023 odbędzie się X Konferencja Środowiskowa, organizowana przez Interzero. Wydarzenie będzie miało miejsce w hotelu Belmonte w Krynicy Zdrój.
Znalezienie optymalnego materiału znacznika rur dla konkretnego zakładu może być czasochłonne. Firma Brady oferuje znaczniki rur do rurociągów wewnętrznych, zewnętrznych i znaczniki o podwyższonych parametrach do rurociągów zewnętrznych (serie Indoor, Outdoor i Outdoor+), które pomogą w identyfikacji rurociągów w dowolnym zakładzie na świecie.
HSM zorganizował dzień otwarty Technologii Ochrony Środowiska dla firm zajmujących się utylizacją odpadów.
Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, Plast-Box nieustannie podejmuje kroki, które stanowią odpowiedź na klimatyczne wyzwania współczesnego świata. Są to zarówno projekty edukacyjne, związane z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu, jak i działania w przestrzeni firmy, związane m.in. z procesami produkcji i logistyki. Plast-Box szeroko definiuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju, dzięki której realnie może wpływać na poprawę stanu środowiska naturalnego.
Obrazy gór z plastikowych odpadów polaryzują debatę na temat rozwiązania tego problemu. Często wzywa się do wprowadzenia całkowitego zakazu wykorzystywania tworzyw sztucznych. Jednak po bliższym przyjrzeniu się temu tematowi staje się jasne, że tego rodzaju żądanie nie ma sensu, w szczególności, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Jak wynika z badań opinii publicznej zrealizowanych przez instytut IQS na potrzeby kampanii edukacyjnej #rePETujemy, Polacy coraz rzadziej (obecnie 29 proc. vs 37 proc. w 2020 r.) określają tworzywa sztuczne jako bardziej szkodliwe dla środowiska niż inne materiały np. papier czy szkło.
W zakresie recyklingu działa obecnie około 300 tys. przedsiębiorców w Europie. Każdego miesiąca odnotowywany jest upadek małego recyklera. Tendencja i rynek wskazują na to, że rynek mierzy się z recesją. To efekt wyzwań systemowych, legislacyjnych i operacyjnych. Szanse na uzyskanie stabilności upatrywane są w momencie wejścia w życie nowego rozporządzenia PPWR w 2026 roku, które wspomoże produkcję recyklatów.
Bolączką krajowego przemysłu drzewnego, meblarskiego i opakowań drewnianych są ograniczone możliwości korzystania z zalet recyklingu. Poużytkowe materiały drzewne, takie jak uszkodzone palety, wyeksploatowane meble, opakowania drewniane, uszkodzone produkty ogrodowe mogą stanowić surowiec do produkcji płyt wiórowych, redukując zużycie paliw i emisję CO2 w procesie produkcji. Polska eksportuje większość mebli i przez to przeważająca ilość zasobów do recyklingu znajduje się za granicą.
Już po raz drugi targi Poleko odbywały się w październiku. Mimo, że to największa tego typu impreza branżowa w Polsce nie sposób nie zauważyć pewnego regresu, jaki przeżywają targi, a także nieobecności kilku kluczowych graczy na rynku.
Targi Branży Opakowaniowej In-Pack oraz Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag doczekały się swojego miejsca w kalendarzu Targów Kielce na 2024 rok. Od 13 do 15 lutego przyszłego roku specjaliści z obu branż zjadą do Kielc, by zaprezentować najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielić się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami.
W 2025 roku coraz więcej firm decyduje się na artykuły kartonowe na wymiar, dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb.