Firma Kite Packaging dodała do oferty nowy asortyment opakowań chłodzących. Nowa seria z kontrolowaną temperaturą obejmuje pięć różnych produktów, które jak twierdzi firma, oferują wysokiej jakości ochronę termiczną dla szerokiej gamy towarów wrażliwych na temperaturę na rynku.
Syntom SA, spółka wchodząca w skład Elemental Holding SA – wiodącej w Polsce grupy kapitałowej działającej w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – została głównym sponsorem październikowej konferencji Światowego Kongresu Recyklingu w Warszawie organizowanej przez BIR.
Robotyka, cyfrowe sterowanie, zaawansowane tworzywa biodegradowalne i recyklaty nowej generacji – te i wiele kolejnych przełomowych rozwiązań zwiedzający poznają podczas XXIX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. Od 20 do 23 maja Targi Kielce staną się centrum innowacji i biznesu. Ofertę w siedmiu halach ośrodka zaprezentuje 600 firm z 30 krajów. Bilety dla zwiedzających cały czas dostępne są na stronie plastpol.com.
Grupa Plast Box poszerza ofertę opakowań spożywczych o zestaw wyprodukowany przez markę STARK Partner, składający się z pojemnika 750 ml i szczelnej pokrywki.
Podczas najbliższych Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych Polagra-Tech oraz Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko w Poznaniu, firma HSM Polska zaprezentuje, po raz pierwszy w swojej ofercie w Polsce, uniwersalną prasę odwadniającą do recyklingu opakowań jednorazowych PÜHLER - HSM typ URP.
W świecie idealnym wszystkie opakowania byłyby przetwarzane na produkty które można wykorzystać powtórnie. W rzeczywistości jednak na to, na ile opakowanie nadaje się do recyklingu, wpływa mnóstwo czynników: materiał, wielkość, konstrukcja, etykiety, ale też możliwość prowadzenia skutecznej zbiórki i sortowania odpadów na danym terenie. W gąszczu tej wiedzy producentom opakowań pomagają poruszać się wytyczne i certyfikaty wyspecjalizowanych organizacji.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
Ekologiczne opakowania stają się nie tylko trendem, ale koniecznością w branży spożywczej. Rosnąca świadomość konsumentów, wymogi regulacyjne oraz presja ze strony rynku sprawiają, że producenci żywności i usług HoReCa coraz częściej sięgają po rozwiązania przyjazne środowisku. Doskonałą okazją do poznania innowacji w tym obszarze są targi żywności WorldFood Poland – jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
Propozycje Komisji Europejskiej dotyczące realizacji gospodarki o obiegu zamkniętym przewidują zmiany w dyrektywie o opakowaniach i odpadach opakowaniowych.
Ostatnia szansa, by zarejestrować się do udziału w spotkaniach kooperacyjnych Subcontracting Meetings, które odbędą się ONLINE od 4 do 6 listopada. Rejestracja będzie możliwa do ostatniej chwili, jednak warto wcześniej wprowadzić informacje o swoim potencjale produkcyjnym lub specyfice produkcji zlecanej podwykonawcom. Zwiększy to szanse na znalezienie partnera do współpracy.
W dniach 13-14 marca 2013 w Warszawie odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Recyklingu. Będzie to najważniejsza międzybranżowa debata o odpadach.
Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 października organizacja kongresów i targów online w czerwonej strefie jest już możliwa. Dlatego Subcontracting Meetings odbędą się zgodnie z planem już 4-6 listopada 2020 roku. Ze względów bezpieczeństwa wyłącznie w wersji online.
Butelki wykonane z tworzywa PET mogą być poddane recyklingowi i wykorzystane powtórnie - to obecnie jeden z najskuteczniejszych i efektywnych środowiskowo sposobów gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych. Wejście od 2025 roku systemu kaucyjnego dodatkowo zapewni czysty gatunkowo surowiec wtórny jakim są postkonsumenckie butelki napojowe PET.
Już od 10 do 11 kwietnia w Targach Kielce odbędzie się kolejna 24. edycja Targów Ekotech - miejsce spotkań przedstawicieli samorządów, pracowników administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz wiodących firm z tego sektora.
ALPLA, globalny lider w zakresie produkcji opakowań i recyklingu wraz z Vöslauer, wiodącą marką na austriackim rynku wód mineralnych, opracowali nową zwrotną butelkę PET. Dzięki unikatowemu projektowi emisja dwutlenku węgla podczas jej produkcji zmniejszona została aż o 30%, a wagę opakowania ograniczono o prawie 90% w porównaniu z alternatywą wielokrotnego użytku wykonaną ze szkła. Uroczysta odsłona butelki odbyła się w obecności austriackiej Minister Środowiska Leonore Gewessler i Alexandra Egita, Dyrektora Zarządzającego Greenpeace w Europie Środkowo-Wschodniej.