Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
Targi PCI Days zbliżają się wielkimi krokami. Odbędą się stacjonarnie już 8 i 9 września w Warszawskim Centrum Expo XXI. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami, innowacjami produktowymi i technologicznymi oraz nawiązać biznesowe relacje.
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się 5. edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. To wyjątkowe wydarzenie niezmiennie od lat cieszy się zaufaniem tysięcy dostawców i producentów z sektora farmaceutycznego i kosmetycznego. W tym roku Organizatorzy zaprosili na wydarzenie również szerokie grono producentów suplementów diety, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku w tej kategorii produktowej.
Busch Vacuum Solutions, Pfeiffer Vacuum i centrotherm clean solutions współpracują teraz jako grupa Busch. Wspólnie oferują szerokie portfolio produktów i jeszcze lepsze usługi. Grupa Busch z siedzibą w Schwarzwaldzie w Niemczech jest jednym z największych na świecie producentów kompleksowych rozwiązań próżniowych, w tym pomp próżniowych, systemów próżniowych, dmuchaw, sprężarek i systemów oczyszczania gazów.
W 2024 roku przemysł opakowań będzie musiał stawić czoła wielu wyzwaniom związanym z innowacjami i zrównoważonym rozwojem.
Gospodarka odpadowa w Polsce poprawia się z każdym rokiem, ale wskaźniki recyklingu wciąż są zbyt niskie. Przyczyny takiego stanu rzeczy leżą nie tylko w edukacji, ale również w projektach wiat śmietnikowych oraz małej ilości kontenerów. Problem rozwiązuje system opracowany przez polski start-up
Prezentacja innowacyjnych rozwiązań od startupów z branży ochrony środowiska, warsztaty tworzenia biodegradowalnych doniczek, testy specjalistycznego pojazdu elektrycznego i wykład o przekształcaniu odpadów w energię - to tylko część wydarzeń zaplanowanych dla samorządów i przedstawicieli branży komunalnej podczas targów Ekotech, od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce. W jubileuszowej 25. edycji wydarzenia wezmą udział wiodące firmy z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu recyklingu, ekologii i gospodarowania odpadami. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
Firma COMAC z Włoch to renomowany producent dwuślimakowych wytłaczarek współbieżnych. Na ich bazie produkuje m.in. linie do compoundingu i produkcji koncentratów barwiących. Jest zaliczany do liderów w swojej branży a maszyny, które dostarcza do swoich klientów charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i trwałością.
Na konferencji w Birmingham, w ramach 50. rocznicy wynalezienia technologii ważenia wielogłowicowego, Ishida zaprezentowała nową serię naważarek, którą właśnie wprowadza na rynek.
Werner-Kenkel Bochnia sp. z o.o. zainwestuje w rozwój swojego zakładu 50 mln zł. Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie decyzję o wsparciu dla tego przedsiębiorstwa w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Ze zwolnienia podatkowego w ramach PSI postanowiły ostatnio skorzystać także: AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram sp.j., ETYFLEX sp. z o.o., Magda Plant-Based oraz EUROMEX sp. z o.o.
Najnowocześniejsze wtryskarki i wytłaczarki, najnowsze surowce i usługi z całego świata, dyskusje o wyzwaniach czekających branżę przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy już od 21 do 24 maja w Targach Kielce. Warto już teraz zarejestrować swój udział, kupić bilet na stronie plastpol.com i poznać rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować prace przedsiębiorstw.
Coraz więcej pracowników przechodzi na emerytury i ważne staje się przekazywanie wiedzy i zachowanie jej w organizacji.
Jedna z najważniejszych imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie startuje już we wtorek, 21 maja w Targach Kielce. Przez 4 dni targów Plastpol ponad 600 firm z 30 krajów będzie prezentowało najnowszą ofertę. Wystawie towarzyszy Seminarium Techniczne PLASTECH INFO, którego tematyka będzie dotyczyła przede wszystkim efektywności procesowej i energooszczędności w technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Zaledwie kilka tygodni pozostało do wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Zgodnie z przepisami, które zaczną obowiązywać od 1 października, wszystkie sklepy o powierzchni powyżej 200 m kw. będą musiały zbierać opakowania objęte systemem, z kolei mniejsze punkty sprzedaży mogą przystąpić do programu dobrowolnie. Zmiany są nowością nie tylko dla przedsiębiorców – badania pokazują, że z systemu kaucyjnego korzystało dotychczas zaledwie 28 proc. Polaków. Pozytywnie oceniły go trzy na cztery osoby z tej grupy, co potwierdza coraz większe przywiązanie konsumentów do kwestii ekologicznych w handlu detalicznym. Choć są one ważne również dla właścicieli sklepów, przepisy w obecnym kształcie rodzą w ich opinii zbyt wiele wyzwań finansowych i organizacyjnych.
Polska Izba Ekologii organizuje konferencję hybrydową nt. Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych.